Pogba vyhlásil sbírku na pomoc lékařům bojujícím s koronavirem

15. března 2020 16:31 - Londýn

Francouzský fotbalista Paul Pogba z Manchesteru United se rozhodl pomoci v boji s pandemií koronaviru. Sedmadvacetiletý záložník na sociálních sítích vyhlásil finanční sbírku, jejíž výtěžek půjde na nákup pomůcek pro lékaře a zdravotníky.

 

foto archiv Sport Invest

Vítěz předloňského mistrovství světa k vyhlášení sbírky využil svých dnešních 27. narozenin a jako cílovou hranici určil symbolicky 27 tisíc liber (asi 784 tisíc korun). Pokud se částku během dneška podaří vybrat, přidá francouzský reprezentant z vlastního dalších 27 tisíc.

"Pandemie koronaviru ohrožuje zdraví a životy mnoha lidí včetně dětí, na které může být její dopad obrovský. Peníze budou použity na nákup rukavic, masek a dalších ochranných pomůcek," napsal Pogba na svém profilu na facebooku, kde jde také na sbírku přispět.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..