Mané rodnému Senegalu poslal 41 tisíc liber na boj s koronavirem

18. března 2020 12:05 - Liverpool

Útočník Sadio Mané z Liverpoolu rozšířil řady sportovců, kteří se rozhodli pomoci v boji s pandemií koronaviru. Sedmadvacetiletý fotbalista zdravotnickým organizacím v rodném Senegalu daroval 41 tisíc liber (asi 1,2 milionu korun).

 

Phil Noble, Reuters

Mané, který v minulé sezoně s Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů a loni byl vyhlášen nejlepším africkým fotbalistou, současně ve videu na sociálních sítích vyzval krajany, aby hrozbu COVID-19 brali zcela vážně. Mimo jiné zdůraznil, aby používali na ruce dezinfekci, nebo si je myli minimálně třicet sekund.

Senegal zatím nebyl zasažen tolik jako jiné země, když dosud zaznamenal asi třicet nakažených. Celkově si koronavirus, kvůli kterému bylo mimo jiné odloženo fotbalové Euro a přerušena většina sportovních soutěží, ve světě vyžádal asi 200 tisíc nakažených a osm tisíc mrtvých.

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..