Živě

Mané rodnému Senegalu poslal 41 tisíc liber na boj s koronavirem

18. března 2020 12:05 - Liverpool

Útočník Sadio Mané z Liverpoolu rozšířil řady sportovců, kteří se rozhodli pomoci v boji s pandemií koronaviru. Sedmadvacetiletý fotbalista zdravotnickým organizacím v rodném Senegalu daroval 41 tisíc liber (asi 1,2 milionu korun).

 

Phil Noble, Reuters

Mané, který v minulé sezoně s Liverpoolem vyhrál Ligu mistrů a loni byl vyhlášen nejlepším africkým fotbalistou, současně ve videu na sociálních sítích vyzval krajany, aby hrozbu COVID-19 brali zcela vážně. Mimo jiné zdůraznil, aby používali na ruce dezinfekci, nebo si je myli minimálně třicet sekund.

Senegal zatím nebyl zasažen tolik jako jiné země, když dosud zaznamenal asi třicet nakažených. Celkově si koronavirus, kvůli kterému bylo mimo jiné odloženo fotbalové Euro a přerušena většina sportovních soutěží, ve světě vyžádal asi 200 tisíc nakažených a osm tisíc mrtvých.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..