Živě

Chelsea ubytuje zdravotníky bojující s koronavirem ve svém hotelu

18. března 2020 12:46 - Londýn

Každý pomáhá, jak může. Fotbalová Chelsea umožní zaměstnancům nemocnic, kteří bojují s pandemií koronaviru, dva měsíce bydlet v hotelu na stadionu Stamford Bridge. Zdravotníci budou mít k dispozici všechny pokoje a veškeré náklady zaplatí majitel londýnského klubu Roman Abramovič.

 

Matthew Childs, Reuters

"Mnoho zdravotníků pracuje na dlouhé směny a buď musí domů dlouho cestovat, nebo to vůbec nestíhají," citovala agentura Reuters prohlášení Chelsea. "Jsme v kritické situaci, se kterou bojují především tito lidé. A bydlení blízko práce jim pomůže odpočinout si a zůstat zdraví," dodal klub.

Chelsea zatím nabídla ubytování zaměstnancům nemocnic v severním Londýně, ale dodala, že podle situace nabídku případně rozšíří. Zdravotníci budou moci na Stamford Bridge přebývat minimálně dva měsíce. Pak bude záležet na vývoji pandemie, která si ve Velké Británii zatím vyžádala 1950 nakažených a 71 mrtvých.

Přísná opatření měla přijít dřív. V Česku jste byli rychlejší, řekl Darida

Celosvětově se novým typem koronaviru nakazilo zhruba 200 tisíc lidí a zemřelo osm tisíc. Kvůli nákaze bylo mimo jiné odloženo fotbalové mistrovství Evropy a většina sportovních soutěží včetně anglické Premier League byla do odvolání přerušena.

Pozitivní test mají kouč Arsenalu i útočník Chelsea. Týmy jsou v izolaci. Kluby Premier League čeká zásadní jednání

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..