K odložení platů sáhl v anglické lize také Součkův West Ham

11. dubna 2020 08:58 - Londýn

West Ham, za nějž od ledna hraje český fotbalista Tomáš Souček, odložil v době koronavirové krize hráčům část platu. Londýnský klub tak následoval jiný celek anglické ligy Southampton, který k témuž kroku přistoupil ve čtvrtek. Trenéru "Kladivářů" Davidu Moyesovi se mzda sníží o 30 procent.

 

whufc.com

Cílem těchto opatření je zmírnit finanční následky kvůli přerušení ligového ročníku a pomoci zaměstnancům klubu, aby si udrželi práci. Vedle Moyese budou o 30 procent méně brát i další funkcionáři, přesná čísla v případě hráčských platů klub neuvedl.

"Jsem hrdý na to, že celé mužstvo jasně vyjádřilo touhu podpořit v této době ostatní (zaměstnance)," řekl na webu West Hamu kapitán Mark Noble. Akcionáři zároveň oznámili, že klubu pomohou 30 miliony liber (924 milionů korun).

Tvrdý úder koronaviru. Ceny hráčů i klubů jdou prudce dolů. Dotkne se to i Součka?

Nejvyšší anglická soutěž je přerušena minimálně do 30. dubna. Vedení Premier League požádalo fotbalisty, aby kvůli pandemii přistoupili na snížení platů o 30 procent, hráčská unie s tím však nesouhlasí.

Brzy mu skončí hostování, co bude se Součkem dál? Rozhodnutí FIFA je zásadní

ČTK

  West Ham - Everton dnes 17:30
20210509T17:30:00+0200
West Ham vs. Everton
West Ham vs. Everton
West Ham
Everton

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..