Arsenal jako první klub v Anglii zkrátil hráčům a trenérům platy

20. dubna 2020 19:52 - Londýn

Arsenal jako první klub v anglické fotbalové Premier League přistoupil v době pandemie koronaviru ke snížení mezd hráčů a realizačního týmu. Zatímco jiné týmy sáhly pouze k odkladu platů, fotbalisté a trenéři "Kanonýrů" se s vedením dobrovolně dohodli na zkrácení výplat o 12,5 procenta. Londýňané o tom informovali na svém webu.

 

Ian Walton, Reuters

Redukce mezd nabude platnosti už tento měsíc. Jak dlouho potrvá, klub neuvedl. Dodal však, že by se zmíněná částka mohla hráčům a trenérům v budoucnu vrátit, pokud se jim v nadcházejících sezonách povede naplnit klubové cíle.

Dohoda o snížení platů je založená na předpokladu, že se přerušený ročník dohraje a Arsenal obdrží celou částku za vysílací práva. Úspory mají klubu pomoci zmírnit finanční následky kvůli pozastavení soutěže.

K odložení platů sáhl v anglické lize také Součkův West Ham

K odložení platů sáhly v Premier League například Southampton a West Ham, za nějž hraje český reprezentant Tomáš Souček.

Kluby v pátek vyjádřily odhodlání dohrát sezonu, která byla kvůli šíření nákazy přerušena 13. března. Termín opětovného rozběhnutí soutěže však zůstává nejasný.

Ve Velké Británii se koronavirem nakazilo téměř 125 000 lidí, z nichž přes 16 500 zemřelo.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..