Rubriky:

Anglie

Trenér Hullu se musel kvůli útočníkovi Windassovi fotit nahý

9. října 2008 12:23 - LONDÝN

Devětatřicetiletý fotbalista Dean Windass je hrdinou Hullu, protože jeho gól v play-off druhé anglické ligy znamenal historický postup do Premier League. Přitom v klubu vůbec nemusel být. Do týmu ho trenér Phil Brown získal až poté, co mu kouč slíbil, že v případě postupu mezi elitu se nechá nahý vyfotit do klubového programu.

"Měl jsem na výběr. Buď být nahý v programu, nebo skočit bungee-jumping z mostu Humber Bridge," řekl Brown listu The Sun. "Protože nejsem úplný blázen, měl jsem rychle jasno a fanoušci mě mohou vidět v celé kráse," uvedl s připomínkou, že Humber Bridge je pátým největším visutým mostem světa.

Odvážná sázka se kouči vyplatila, protože to byl právě Windass, kdo gólem proti Bristolu City rozhodl o premiérové účasti Hullu v Premier League. "Vůbec toho nelituji. Těch 250 000 liber za úspěch v play-off zaplatilo Deanův přestup z Bradfordu. To, že jsem se svlékl, je v podstatě jeden z mých největších trenérských počinů," dodal Brown.

ČTK

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..