Rubriky:

Anglie

Sheffield uspěl u soudu, West Ham se nesmí odvolat k arbitráži

27. listopadu 2008 17:33 - LONDÝN

Fotbalový klub West Ham se nesmí obrátit na sportovní arbitráž CAS v Lausanne, u níž původně chtěl dosáhnout zrušení odškodného ve výši 30 miliónů liber (asi 902 miliónů korun), které měl zaplatit konkurenčnímu Sheffieldu United. Britský nejvyšší soud totiž ve středu vyhověl žádosti Sheffieldu a zakázal londýnskému klubu žádat CAS o pomoc.

West Ham se vzápětí odvolal, a tak se zřejmě i příští rok budou soudní síně zaobírat tím, kdo měl správně sestoupit z anglické Premier League. Sheffield chce dosáhnout úplného zákazu zásahu CAS, který je v podstatě jedinou překážkou vyplacení odškodného. Odvolací soud by měl vynést definitivní verdikt příští rok na jaře.

Sheffield letos z první ligy sestoupil i kvůli tomu, že West Ham opakovaně porušil pravidlo zakazující vlastnictví hráčů třetí stranou. Tímto způsobem využíval i služeb Argentince Carlose Téveze, který nakonec svými góly londýnský tým v lize udržel.

West Ham už musel za porušování tohoto pravidla zaplatit rekordní pokutu 5,5 miliónu liber. U civilního soudu na něm vzápětí vymohl pětkrát vyšší částku Sheffield. Arbitráž CAS je poslední nadějí West Hamu.

ČTK

  2:1 West Ham - Aston Villa 2:1   dohráno
20201130T21:00:00+0100
West Ham vs. Aston Villa
West Ham vs. Aston Villa
West Ham
Aston Villa

Časová osa: Anglie

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..