Živě

Souček udal směr. Anglické kluby se perou o další dvě slávistická esa!

30. července 2020 17:29 - Londýn
(Aktualizováno: 30. července 2020 21:54)

Kladiváři se zaměřili do Edenu. Na jaře udělali výbornou zkušenost s Tomášem Součkem, který fotbalistům West Hamu výrazně pomohl k záchraně v Premier League. Není proto divu, že klub teď chce přivést i další slávisty, obránce Vladimíra Coufala a záložníka Lukáše Masopusta. Informaci o možném Coufalově odchodu na Ostrovy přinesl britský deník The Independent, který poukazuje, že o českého reprezentanta stojí také Southampton a Brighton.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Svou nezdolností si vysloužil přezdívku Robocop. V létě mu bude osmadvacet let, a pokud chce vyzkoušet zahraniční angažmá, má nejvyšší čas.

Před rokem ho oslovil Freiburg a vzhledem k věku se Vladimír Coufal nabídkou z bundesligy vážně zabýval. Kluby se však nedohodly, obránce zůstal v Edenu a nemusel litovat. Se sešívanými si zahrál v Lize mistrů, v domácí soutěži s nimi obhájil titul.

Konec legrace, Souček míří do špičky Premier League! Trpišovský má jasno

Přichází však nová výzva. Podle Independentu se Coufal zamlouvá trenérovi Davidu Moyesovi, který často vychvaluje Součka. Sedmadvacetiletý Coufal má s Pražany smlouvu do června 2021, londýnský klub tak prý doufá, že za částku okolo 100 milionů korun by mohl být k mání.

Coufal nikdy netajil, že právě Premier League je jeho vysněná meta. List dodává, že český reprezentant je v hledáčku také Southamptonu a Brightonu, dalších klubů Premier League.

West Ham je však údajně nejaktivnější.

A to nemusí být vše. Eden by mohl opustit i záložník Lukáš Masopust, na kterého je údajně z Premier League konkrétní nabídka. Zájemce? Podle informací instagramového profilu Slavia Backstage opět West Ham!

dos, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..