Rubriky:

Anglie

Fergusona rozčílili šejkové ze City, podpořil kolegu Hughese

24. prosince 2009 14:46 - MANCHESTER

Trenér Manchesteru United Alex Ferguson zkritizoval vedení městského rivala City. Podle něj totiž při propuštění kouče Marka Hughese nejednalo férově.

 

Aly Song, Reuters

"O tom se vůbec nemusíme bavit. To, co udělali, je prostě nepřípustné," citovala sedmašedesátiletého Skota agentura Reuters. "Je jedno jestli jste prohrál dvacet zápasů nebo, jako v Markově případě, dva. K lidem se musíte chovat slušně," uvedl. "Jenže Vánoce zřejmě probouzejí v šéfech klubů to nejhorší. Pro Marka muselo být strašné sedět na lavičce a tušit, že se něco děje," dodal Ferguson, který Hughese v United vedl ještě jako hráče.

Hughes byl propuštěn bezprostředně po sobotní ligové výhře 4:3 nad Sunderlandem. Na lavičce klubu, který je díky majitelům ze Spojených arabských emirátů považován za nejbohatší na světě, ho okamžitě nahradil Ital Roberto Mancini. "Mark tušil, že to je jeho poslední zápas. Den poté jsem s ním mluvil a bylo poznat, že je zdrcený," uvedl.

Šestačtyřicetiletý Hughes má za sebou angažmá u velšské reprezentace a Blackburnu, Manchester City vedl 18 měsíců a o místo ho připravila série zápasů, kdy City jen třikrát vyhrálo, jednou prohrálo a sedmkrát remizovalo.

Podle Fergusona se však Hughes zanedlouho k trénování zase vrátí. "Samozřejmě. S Walesem odvedl dobrou práci, a to nebylo vůbec nic lehkého. Skvěle si vedl i v Blackburnu a byl tím pravým mužem pro Manchester City," prohlásil.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..