Rubriky:

Anglie

Poprvé hráli za Anglii a hned udělali ostudu. Mladíci pykají za únik k dámské společnosti

7. září 2020 16:49 - Londýn/Praha

Trenér anglické fotbalové reprezentace Gareth Southgate vyřadil Phila Fodena a Masona Greenwooda kvůli porušení koronavirových opatření z týmu před úterním zápasem Ligy národů s Dánskem. Oba mladíci, kteří v sobotu na Islandu debutovali v národním týmu, v rozporu s pravidly narušili uzavřenou "bublinu" výpravy a bavili se v dámské společnosti.

 

John Sibley, Reuters

Dvacetiletý Foden nastoupil na Islandu v základní sestavě, o dva roky mladší Greenwood se na hřiště dostal jako náhradník. Nyní byli od zbytku týmu izolováni a místo společné cesty do Kodaně k zápasu s Dánskem budou muset z Reykjavíku odjet samostatně zpátky domů.

Skandál vypukl poté, co se fotky a video z jejich schůzky s dívkami objevilo na sociálních sítích. "Museli jsme se rozhodnout velice rychle, nesmí už přijít do kontaktu se zbytkem týmu a nemohou s námi cestovat," řekl Southgate na videokonferenci, která kvůli řešení nečekaného problému začala se zpožděním.

"V uzavřeném prostoru hotelu, který obýváme, k ničemu nedošlo. Dostalo se to ke mně pár hodin před tréninkem. Zatím všechny detaily stále probíráme, je to čerstvé," dodal. Informace, zda oba mladíci opustili hotel, nepotvrdil.

"Byli naivní," okomentoval chování manchesterských hráčů. Foden, jenž hraje za Manchester City, i Greenwood z United se za prohřešek omluvili, jejich kluby už ale avizovaly, že budou muset nést následky.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..