Anglie

Liverpool - Arsenal 3:1 Kanonýři se trefili první, ale šampioni zápas otočili a zůstávají nadále bez ztráty

28. září 2020 19:41 - Liverpool/Praha
(Aktualizováno: 28. září 2020 22:53)

Úřadující šampioni z Liverpoolu jsou v úvodu nového ročníku fotbalové Premier League nadále stoprocentní. Ve šlágru 3. kola sice s Arsenalem doma prohrávali 0:1, ale třemi góly vývoj zápasu otočili s devíti body se v tabulce připojili k vedoucímu Leicesteru a v městskému rivalovi Evertonu. Reds současně vrátili soupeři srpnovou porážku v penaltovém rozstřelu v Superpoháru.

Jason Cairnduff, Reuters

Mistrovský celek v duelu dvou dosud stoprocentních týmů ještě v prvním poločase otočil skóre, které ve 25. minutě otevřel francouzský útočník Alexandre Lacazette po nešikovném pokusu obránce Andrewa Robertsona o odvrácení centru.

Obrat skóre zařídili rovněž z bezprostřední blízkosti Sadio Mané, který stejně jako Lacazette skóroval v sezoně už potřetí, a právě Robertson.

Kanonýr Arsenalu Alexandre Lacazette otevřel skóre zápasu s Liverpoolem.

Laurence Griffiths, Reuters

V závěru Diogo Jota v prvním ligovém startu po příchodu z Wolverhamptonu zpečetil výsledek skrytou střelou z hranice velkého vápna.

Patřil k nejlepším na hřišti, ostrovní média chválí Součka

Aston Villa zvítězila na hřišti Fulhamu 3:0 a vyhrála i druhý zápas v sezoně Premier League. Domácí nováček je naproti tomu po třech utkáních po návratu mezi elitu bez bodu.

Jack Grealish z Aston Villy střílí první gól svého týmu v ligovém souboji s Fulhamem.

Will Oliver, Reuters

Fulhamu nevyšly úvodní pasáže v obou poločasech. Už po čtvrthodině hry prohrával po gólech Jacka Grealishe a Conora Hourihanea, kteří zužitkovali přihrávky Johna McGinna. Tři minuty po změně stran završil výsledek Tyrone Mings.

Aston Villa, jež v minulé sezoně tak tak udržela prvoligovou příslušnost, zůstala v soutěži jako jediná bez obdrženého gólu. Zato Fulham dosud pokaždé inkasoval nejméně tři branky a je na dně tabulky.

Anglická fotbalová liga - 3. kolo:
Liverpool - Arsenal 3:1
Branky: 28. Mané, 34. Robertson, 88. Jota - 25. Lacazette
Fulham - Aston Villa 0:3 (4. Grealish, 15. Hourihane, 48. Mings).

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.