Rubriky:

Anglie

Poprask v Anglii! Kluby z nižších soutěží odmítly pomoc ve výši miliardy a půl, proč?

15. října 2020 22:50 - Manchester

Anglická fotbalová liga (EFL), jež sdružuje druhou až čtvrtou nejvyšší soutěž, odmítla "záchranný balíček" ve výši 50 milionů liber (1,5 miliardy korun) od Premier League. Elitní soutěž ho nabídla ve středu jako pomoc v době koronavirové krize, nicméně pouze pro kluby třetí a čtvrté ligy.

 

Peter Byrne, Reuters

EFL se na dnešním jednání 72 členských klubů shodla na tom, že bude usilovat o dohodu, z níž by měly prospěch všechny týmy. "Vzhledem k potřebě jednoty naší členské základny jsme se výraznou většinou shodli, že jakýkoli záchranný balíček musí pokrývat požadavky všech 72 klubů, než o něm budeme uvažovat," uvedla EFL.

Nabízená částka od Premier Leagie měla klubům z nižších lig pomoci s ekonomickými potížemi, do nichž se dostaly kvůli chybějícím příjmům ze vstupného v době, kdy se kvůli koronavirové pandemii hrají zápasy bez diváků. EFL uvedla, že bude s Premier League i nadále jednat, ale o spíše dlouhodobějším řešení.

Neprůstřelný Čech září v Anglii a chválí Součka: Buduje si skvělé jméno!

Šéf EFL Rick Parry byl veřejnou tváří reformního projektu "Big Picture" (celkový obraz) podporovaného Liverpoolem a Manchesterem United, který ve středu odmítly kluby Premier League. Parryho plán by přinesl EFL okamžitý příspěvek 250 milionů liber (7,55 miliardy korun), znamenal by však více moci a podílu ze zisku pro nejlepší týmy Premier League.

Proti návrhu byla Fotbalová asociace, britská vláda, fanouškovské skupiny, a nakonec i celá Premier League.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..