Gecov po premiéře ve Fulhamu: Anglický fotbal je návyková věc

24. září 2011 13:41 - LONDÝN/PRAHA

Dva měsíce od svého vysněného přestupu do anglického Fulhamu se fotbalista Marcel Gecov dočkal premiérového startu v soutěžním utkání v dresu londýnského klubu. Třiadvacetiletý záložník byl na svůj debut hodně natěšený a stejně tak jej nadchla i premiéra, kterou si odbyl rovnou proti věhlasné Chelsea ve středečním utkání Ligového poháru.

 

Darren Staples, Reuters

Gecova sice zarmoutilo vyřazení po penaltovém rozstřelu, ale i tak svůj první zápas za Fulham považuje za jeden z nejsilnějších životních zážitků. "Musím říct, že jsem asi v kariéře nepoznal moc hezčích věcí. Atmosféra a prostředí musí každého okouzlit. Když jsme šli v sedmdesáté minutě kopat roh a naši fanoušci nás hnali dopředu, tak jsem si říkal, ať ta chvíle nekončí," popisoval Gecov v rozhovoru s ČTK.

"Je to fakt docela návyková věc, tohle asi nemůže nikdy nikomu zevšednět. Byl bych šťastný, kdybych šancí dostával pořád víc. Ale musím se na to dívat realisticky. Tým je nabitý, na šanci čeká hodně kluků," řekl.

Do Fulhamu přišel v červenci z Liberce, ale při čekání na svůj debut musel být trpělivý. V prvních pěti ligových zápasech zatím seděl jen na lavičce náhradníků, stejně jako při všech devíti duelech v Evropské lize. Až ve středu přišla jeho chvíle.

"Jasně, čekání bylo docela dlouhé, ale určitě to nebylo tak, že bych tím byl nějak frustrovaný. Staral jsem se jen o to, abych odváděl dobrou práci na tréninku, často se mnou mluvil i trenér. Vysvětloval mně, jaká je situace, že šance přijde," poznamenal odchovanec pražské Slavie. "Je fakt, že kdyby se moje premiéra oddalovala, možná by to pro mě bylo horší. Teď jsem šťastný, že to mám za sebou," uvedl Gecov.

Sám si asi nemohl při debutu přát prestižnější zápas než proti městskému rivalovi Chelsea, byť nešlo o ligový duel. "To jsem neřešil, poháry jsou v Anglii brané na stejnou váhu," podotkl Gecov, který si užíval, když se na hřišti v přímých soubojích postavil hvězdám Terrymu, Lampardovi nebo parťákovi z reprezentace Petru Čechovi, který však kvůli zranění hlavy odchytal jen první poločas.

"Člověk při tom zápasovém šrumci ani moc nestačí řešit, kdo stojí proti němu. Šel jsem si to užít, nechtěl jsem se tím stresovat. Ale stejně jsem rád, že Chelsea nasadila i takové borce a mohl jsem si proti nim zahrát," řekl Gecov.

Připustil, že utkání mu dalo zabrat. I když je pověstný skvělou kondicí, zápasové manko se na něm podepsalo. Gecov v nové sezoně před duelem s Chelsea odehrál zatím jediný poločas za rezervní tým Fulhamu a ve středu hned naskočil do jednoho z nejtěžších duelů v kariéře.

"Anglický fotbal je prostě jízda. V sezoně jsem zatím neměl velkou herní vytíženost a jen z tréninků člověk žít nemůže. Takže na konci už na mně asi bylo znát, že jsem dlouho nehrál. Trenér to vycítil a sundal mě dolů," uvedl Gecov, kterého Martin Jol stáhl ze hřiště po skončení normální hrací doby před prodloužením.

Z lavičky tak Gecov sledoval marnou snahu Fulhamu, který nedosáhl na překvapení a nakonec vypadl po penaltovém rozstřelu. "Mrzí mě to hodně, protože ve druhém poločase jsme asi byli lepší a měli i víc šancí. Vyřazení mě štve i proto, že jsme vypadli a ubudou nám nějaké zápasy, v nichž jsem třeba mohl nastupovat," prohlásil Gecov.

Náladu mu však zvedla pochvala kouče Jola i spoluhráčů. "Říkali, že to byla dobrá práce, tak jsem měl radost. Snad jsem dokázal, že na to mám, ale musím na sobě dál hodně makat," řekl.

Teď bude netrpělivě čekat, který z dalších zápasů se jej bude týkat. Situaci při jeho adaptaci v Londýně by měl usnadnit i fakt, že si s přítelkyní Michaelou už stačili zařídit vyhlédnutý byt.

"Ve čtvrtek jsem zrovna pokládal koberce. Finišujeme, brzy bude všechno hotové. Je ze mě kutil," líčil fotbalista s úsměvem. "Jsem rád, že už budeme ve svém. Je to další věc, která pomůže. Je rozdíl vracet se domů a do hotelu," dodal Gecov.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..