Fulham - Manchester Utd. 1:2 Manchester United vede Premier League, Citizens jsou druzí

20. ledna 2021 21:30 - Londýn

Fotbalisté Manchesteru United v 18. kole anglické ligy po obratu zvítězili na stadionu nováčka Fulhamu 2:1 a vrátili se do čela tabulky, kterou vedou o dva body před městským rivalem City. Svěřenci trenéra Pepa Guardioly porazili Aston Villu 2:0 a pošesté za sebou v domácí soutěži vyhráli, odehráno mají o zápas méně než "Rudí ďáblové".

Martin Rickett, Reuters

Fulham výtečně zača,l a už v páté minutě otevřel skóre Ademola Lookman. Za čtvrt hodiny odpověděl Edinson Cavani a v 65. minutě dokonal obrat hostů Paul Pogba výstavní ranou k tyči. Při United v nastavení stálo štěstí, protože tečovaný míč skončil těsně vedle tyče. Manchesterské mužstvo v Premier League prodloužilo sérii bez porážky na 13 utkání a venku vyhrálo osmý z deseti duelů v sezoně.

Fotbalisté City měli v dohrávce prvního kola od začátku převahu, ale roli favorita gólově potvrdili až v závěru. V 79. minutě otevřel skóre Bernardo Silva umístěnou střelou. Hosté se domnívali, že nahrávající Rodri byl v ofsajdu a trenér Dean Smith byl za protesty vyloučen. V poslední minutě přidal pojistku Ilkay Gündogan z pokutového kopu za ruku Mattyho Cashe.

Třetí výhra v řadě. Tak vysoko v tabulce byli Kladiváři po polovině ligy naposledy před 35 lety!

Aston Villa hrála první ligové utkání od 1. ledna, poté birminghamský tým vyřadila ze hry hromadná nákaza koronavirem, kvůli níž bylo také uzavřeno tréninkové centrum.

Anglická fotbalová liga:
1. kolo:
Manchester City - Aston Villa 2:0 (79. Silva, 90. Gündogan z pen.).
18. kolo:
Fulham - Manchester United 1:2 (5. Lookman - 21. Cavani, 65. Pogba).
Utkání Leeds - Southampton bylo odloženo.

Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.