Fanoušci Liverpoolu a Manchesteru United protestovali proti americkým majitelům

25. dubna 2021 11:17 - Londýn

Před stadiony fotbalového Liverpoolu a Manchesteru United v sobotu protestovali fanoušci. Dožadovali se odchodu amerických majitelů kvůli pokusu založit uzavřenou superligu.

 

@DailyMailUK, Twitter

Vznik nezávislé soutěže oznámilo v pondělí dvanáct klubů z Anglie, Itálie a Španělska. Po masivní kritice a hrozbě trestů ze strany UEFA však z úmyslu po pár dnech sešlo.

Asi dvě stovky příznivců Liverpoolu i přesto před zápasem s Newcastlem (1:1) vyvěsilo transparenty s nápisy "Už toho bylo dost, FSG ven" a "Henry, máš na rukou krev" v narážce na společnost, prostřednictvím které klub vlastní John Henry.

United sice dnes hrají v Leedsu, ale v sobotu se před stadionem Old Trafford sešlo přes tisíc příznivců. Také oni se domáhali odchodu majitelů klubu americké rodiny Glazerových.

Protesty stovek fanoušků předcházely také pátečnímu utkání Arsenalu, který byl rovněž mezi dvanácti zakládajícími celky superligy. Londýnský klub vlastní Američan Stan Kroenke.

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..