Liverpool vykázal za minulý finanční rok ztrátu 46 milionů liber před zdaněním

27. dubna 2021 14:37 - Liverpool

Fotbalový Liverpool zaznamenal v uplynulém finančním roce ztrátu před zdaněním ve výši 46 milionů liber (asi 1,371 miliardy korun). Za špatnými ekonomickými výsledky stojí podle zástupců úřadujících šampionů především pandemie koronaviru a s ní spojená omezení, která ovlivnila závěr minulé ligové sezony.

 

Clive Brunskill, Reuters

Příjmy z médií poklesly Liverpoolu o 59 milionů liber na 202 milionů a kvůli o čtyři duely nižšímu počtu odehraných domácích zápasů spadly výnosy z hracích dnů o 13 milionů liber. Ztráty částečně kompenzoval nárůst komerčních příjmů o 29 milionů na 217 milionů. Celkový propad tržeb o 43 milionů na 490 milionů liber následuje po předchozím roce, v němž Liverpool vykázal před zdaněním zisk 42 milionů liber.

"Před pandemií jsme byli v solidní finanční kondici a od té doby jsme hospodařili efektivně, abychom tuto bezprecedentní dobu přečkali," uvedl v prohlášení výkonný ředitel Liverpoolu Andy Hughes.

Fanoušci Liverpoolu a Manchesteru United protestovali proti americkým majitelům

ČTK

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..