Živě

Součkův a Coufalův trenér Moyes má ve West Hamu novou tříletou smlouvu

12. června 2021 15:59

Trenér David Moyes prodloužil o tři roky smlouvu ve West Hamu, kde vede i české fotbalové reprezentanty Tomáše Součka a Vladimíra Coufala. V uplynulé sezoně londýnský tým zaznamenal své historické bodové maximum v Premier League a z šestého místa se kvalifikoval do Evropské ligy.

 

Profimedia.cz

"Za posledních 15 měsíců jsme udělali ohromný pokrok a byla to kolektivní snaha od všech v klubu. Hráči jsou opravdu skvělí, ale nesmíme se přestat rozvíjet. Musíme stále posouvat své hranice, zlepšovat se a pokračovat ve snaze o růst klubu," uvedl osmapadesátiletý Moyes.

Skotský trenér zahájil své druhé působení ve West Hamu v prosinci roku 2019, kdy převzal tým od Manuela Pellegriniho těsně nad hranicí sestupu a podepsal kontrakt na 18 měsíců. Hned v lednu 2020 přivedl ze Slavie původně na hostování záložníka Součka, jenž se zařadil k oporám týmu a v červenci se jeho transfer změnil na přestup. V říjnu pak koupil Moyes dalšího slávistického fotbalistu, krajního obránce Coufala.

Další slávista do West Hamu? Je jako monstrum, obdivují mladíka

Rodák z Glasgow poprvé vedl West Ham sedm měsíců v sezoně 2017/18, kdy pomohl United k záchraně, ale pak byl nahrazen Pellegrinim. Bývalý trenér Evertonu a Manchesteru United Moyes je s 583 odkoučovanými zápasy na čtvrtém místě historických tabulek Premier League za Arsénem Wengerem, Alexem Fergusonem a Harrym Redknappem.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..