Senzační novinka! West Ham má zájem o dalšího Čecha

5. července 2021 09:56 - Londýn/Praha

Pokud by anglický West Ham United angažoval všechny české fotbalisty, o kterých se v souvislosti s Kladiváři mluvilo, musela by se stát v kabině úředním jazykem možná čeština. Každopádně podle serveru hammers.news se teď seznam potenciálních českých posil klubu rozrostl o další jméno. Na EURO i výkony v italské lize zaujal vedení klubu Antonín Barák.

 

Ozan Kose, ČTK/AP

Zmíněný server se odvolává na zprávu italského listu Corriere di Verona, kde se uvádí, že má klub zájem o českého reprezentanta a v létě by s ním rád podepsal smlouvu. Zpráva rovněž zmiňuje dřívější prohlášení šestadvacetiletého hráče o tom, že jeho oblíbeným klubem v Anglii je Arsenal. Jenže od Kanonýrů žádná nabídka nepřišla...

Barákovo představení na EURO ale zmíněný anglický server ocenil a nabádá manažera Davida Moyese k tomu, aby rychle jednal a hráče získal. Připomíná Barákovo tvrzení z minulosti, že kdyby dostal nabídku z Arsenalu, neváhal by ani chvíli a cituje v tomto směru prestižní vydání listu Gazzetta dello Sport z roku 2017. „Byl jsem fanouškem Arsenalu a také mu stále fandím. Vím, že na sobě musím dál tvrdě pracovat, rozvíjet své schopnosti a uvidíme, jak to skončí. V Evropě mi imponují Arsenal a Barcelona," cituje Baráka italský list.¨

Fandové West Hamu žertují na účet Součka s Coufalem. Čekali je na tréninku

Opora Hellasu Verona by v případě dohody s Hammers našla v klubu další dva české reprezentanty Vladimíra Coufala a Tomáše Součka. Server Hammers.news připomíná, že rovněž Barák působil v pražské Slavii odkud do West Hamu přišli jeho dva krajané a londýnský klub si jejich služby nemůže vynachválit. Není tedy divu, proč chce šéf West Hamu David Moyes přivést Baráka do Londýna.

Náš další cíl? Mistrovství světa, říká odhodlaně i přes čerstvé zklamání Barák

Český reprezentant v minulé sezoně odehrál v nejvyšší italské soutěži 34 zápasů, vstřelil v nich sedm gólů a zaknihoval i tři asistence. Přednostmi ofenzivního hráče jsou kreativita a technické dovednosti. Zmíněný server také zmiňuje, že by se nedivil tomu, kdyby byl hráč i v hledáčku Arsenalu. Odhaduje se, že cena hráče je momentálně někde okolo čtrnácti milionů eur. Zda bude ochotný je West Ham za hráče vysázet, to se teprve uvidí.

V souvislosti s West Hamem se v minulých týdnech mluvilo o možných přestupech exslávisty Alexe Krále (tam měla jednání zabrzdit přemrštěné požadavky jeho ruského zaměstnavatele), mladého stopera Slavie Davida Zimy, či sparťanského ofenzivního klenotu Adama Hložka. Spekulovalo se rovněž o tom, že by do Londýna mohl přesídlit Abdallah Sima.

Adam Hložek během přípravného utkání s Albánií.

Vlastimil Vacek, Právo

Momentálně ale není nic známo, že by v některém z těchto případů jednání o přestupu začala, či jako v případě Krále pokračovala.

rjm, Sport.cz

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..