Už nepokleknu! říká hvězda Chelsea Alonso a vysvětluje proč

22. září 2021 06:19 - Londýn/Praha

Levý obránce londýnské Chelsea Marcos Alonso v letošní sezoně na podporu hnutí BLM (Na černošských životech záleží) nepoklekává. Gesto, které se na Ostrovech stalo pravidelným rituálem před zahájením zápasů, podle španělského fotbalisty už ztratilo svou sílu.

 

Hannah Mckay, Reuters

„Určitě jsem proti jakékoliv formě rasismu a diskriminace, upřednostňuji ale ukázat prstem na nášivku, kde je to napsané. Tak jak se to děje v jiných zemích a jiných ligách," nechal se Alonso slyšet pro deník The Telegraph.

„Nevím, prostě to chci dělat takhle," odvětil třicetiletý rodák z Madridu na dotaz, jestli má jeho nepokleknutí něco společného s politikou. „Myslím si, že to gesto už slábne," dodal.

Když mu novinář z Telegraphu připomněl, že v týmu je hned několik hráčů tmavé pleti, kteří se v minulosti stali terčem rasismu a jestli s nimi Alonso svůj současný postoj probíral, Španěl odpověděl, že v Chelsea jsou všichni jedna rodina a nic takového s nimi nikdy probírat nemusel.

Na závěr rozhovoru Alonso ještě dodal, že si za svým postojem stojí a v současnosti na něm nehodlá nic měnit. V jeho rozhodnutí ho nedávno podpořil i kouč Blues Thomas Tuchel.

pb, Sport.cz

Časová osa: Premier League 2021/22

Filtr článků - Anglie


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..