Důvěřivý Ronaldo přišel o miliony. Naletěl podvodnici, která ho systematicky okrádala

23. září 2021 14:16 - Londýn/Praha

To bylo mazané! Cestovní agentka několik let okrádala VIP klientelu, mezi kterou figurovala i hvězda Manchesteru United Cristiano Ronaldo nebo jeho spoluhráči z reprezentace Manuel Fernandes a Nani. S odhalením celé kauzy přišel portugalský deník Journal de Noticias. Agentka měla CR7 okrást v přepočtu o téměř sedm a půl milionu korun.

 

David Klein, Reuters

Cestovní agentka Marie Silvaová byla odsouzena za podvod ke čtyřletému podmíněnému trestu odnětí svobody. Třiapadesátiletá Silvaová okradla mimo jiné i fotbalového superagenta Jorgeho Mendese o asi 400 tisíc korun.

Ronaldo spolu s dalšími oběťmi naletěl na důvěru, kterou zaměstnankyni kanceláře Geostar poskytl. Podvodnici poskytl mezi lety 2007-2010 číslo i PIN své virtuální kreditní karty. Podvod fungoval na poměrně banálním principu, že bohatí si ani nevšimnou, když jim z účtu odejdou nějaké peníze.

Cristiano Ronaldo

David Klein, Reuters

Takhle se Ronaldo s odstupem času dozvěděl, že zaplatil cirka 200 cest po Evropě, Africe a Spojených státech, které však nikdy neuskutečnil. Silvaová si cesty nechávala proplácet na svůj osobní účet.

Nejlépe placeným fotbalistou světa je podle Forbesu Ronaldo, vystřídal Messiho

Aby se vyhnula vězení, souhlasila, že svému bývalému zaměstnavateli, který mezitím vyplácí zpět peníze poškozeným, zaplatí odškodné. Nyní podvodnice pracuje jako uklízečka.

bp, Sport.cz

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Výsledky
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..