Manchester Utd. - Q.P.R. 3:1United otočili duel s posledním QPR a jsou v čele, Arsenal jen remizoval na Aston Ville

Už na třetí místo před londýnskou Chelsea poskočil West Bromwich Albion, nejpříjemnější překvapení probíhající sezóny anglické fotbalové Premier League. Svěřenci kouče Steva Clarka zvítězili v zápase 13. kola na hřišti Sunderlandu 4:2 a připsali si už čtvrtou výhru v řadě. Do čela soutěže před městského rivala City poskočil Manchester United, který se ale na výhru 3:1 nad posledním QPR nadřel. Arsenal bez Tomáše Rosického uhrál bezbrankovou remízu na hřišti Aston Villy.

Útočník Manchesteru United Robin van Persie (vpravo) v tvrdém souboji o míč s Clintem Hillem z Queens Park Rangers.

United byli před zápasem proti QPR vysokým favoritem. Vždyť hosté po dvanácti kolech stále čekali na výhru a připsali si pouhé čtyři body. Tragické výsledky stály kouče Marka Hughese místo, klub v sobotu jeho nástupcem jmenoval Harryho Redknappa, který naposledy v loňské sezóně vedl Tottenham. Redknapp však zápas na Old Trafford ještě nesledoval z lavičky, nýbrž jen z hlediště.

A dlouhou dobu musel být spokojený. Outsider totiž s úřadujícím vicemistrem držel krok, v 52. minutě šel navíc po gólu Mackieho do vedení. Rudé Ďábly, do jejichž sestavy se po zranění vrátil útočník Rooney, však tento moment vybičoval ke zlepšenému výkonu a o dvanáct minut později vyrovnal hlavou Evans. Po další trefě ze vzduchu skóre otočil Fletcher a třetí pojistku přidal Hernandez. Všechny tři branky od sebe dělilo pouhých osm minut.

United se tak dostali do čele o dva body před svého městského rivala City, které v neděli čeká šlágr kola na Chelsea.

Arsenal jen remizoval na Aston Ville

Arsenal ještě bez Tomáše Rosického pouze remizoval na hřišti Aston Villy 0:0. Londýnský celek byl sice po celý zápase nebezpečnějším týmem, vyloženější šance si však vytvořili domácí. Na konci prvního nejprve gól útočníka Weimanna neplatil pro ofsajd, v 78. minutě pak gólman Kanonýrů Szczesny vytáhl konečky prstů dělovku Holmana nad břevno. Svěřenci kouče Wengera tak sice prodloužili sérii, když na hřišti Aston Villy naposledy prohráli v roce 1998, bod je ale proti týmu ze sestupového pásma Premier League málo.

West Bromwich navázal na výhru nad Chelsea

West Bromwich navnaděný výhrou nad Chelsea z minulého kola přečkal na Stadium of Light úvodní převahu domácích a půl hodině hry šel do vedení, když se parádní trefou ze dvaceti metrů prosadil Maďar Gera.

Minutu před koncem prvního poločasu vyrobil obrovskou hrubku gólman Sunderlandu Mignolet, který neudržel balón ve svých rukavicích a Long neměl problém trefit zcela prázdnou branku.

V 73. minutě zdramatizoval zápas Gardner, jehož trestný kop tečoval do vlastní sítě ve zdi stojící Fortuné. Deset minut před koncem však sudí Dean zbaštil Ridgewellův pád ve vápně a z nařízené penalty vrátil Baggies dvoubrankový náskok Lukaku.

Jiskřičku naděje pak ještě domácím vykřesal Sessegnon, v páté minutě nastavení však uzavřel na konečných 4:2 pro West Bromwich Fortuné.

Anglická fotbalová Premier League, 13. kolo:
Sunderland - West Bromwich 2:4 (73. Gardner, 87. Sessegnon - 30. Gera, 44. Long, 81. Lukaku z pen., 90. Fortuné)
Everton - Norwich 1:1 (12. Naismith - 90. Bassong)
Manchester United - QPR 3:1 (64. Evans, 68. Fletcher, 72. Hernandéz - 52. Mackie)
Stoke - Fulham 1:0 (26. Adam)
Wigan - Reading 3:2 (58., 68. a 90.+2 Goméz - 35. Morrison, 79. vlastní Al Habsi)
Aston Villa - Arsenal 0:0