Chelsea - Manchester City 2:1Chelsea zdolala Manchester City a zůstala druhá

Londýn

Fotbalisté Chelsea s brankářem Petrem Čechem zdolali ve šlágru devátého kola anglické ligy Manchester City 2:1 a udrželi druhé místo tabulky. Sunderland porazil 2:1 Newcastle a díky prvnímu vítězství v sezóně opustil poslední příčku.

Útočník Chelsea Andre Schürrle (14) se raduje z gólu proti Manchesteru City.

Reprezentační brankář Čech si připsal 445. start za Chelsea a dostal se na šesté místo klubových tabulek, o které se dělí s bývalým anglickým reprezentantem Dennisem Wisem. Z aktivních spoluhráčů jsou před ním John Terry (587) a Frank Lampard (621), rekord drží Ron Harris se 795 starty za Blues z let 1961-80.

První gól v opatrné první půli přišel ve 33. minutě, kdy předvedl sólovou akci po pravém křídle Fernando Torres a předložil přihrávku před prázdnou branku Andrému Schürrlemu. Manchester City však vyrovnal hned po přestávce, kdy Samir Nasri poslal za obranu Sergia Agüera a argentinský útočník zamířil nechytatelně pod břevno Čechovy branky.

Chelsea poté přestála několik šancí soupeře, český brankář se nejvíc vyznamenal proti střele Davida Silvy v 65. minutě. Londýnský tým tak ani v devátém kole neinkasoval v utkání víc než gól a naopak v závěru udeřil. Obránce Matija Nastasič se nedohodl s brankářem Joem Hartem, kterého místo malé domů přehlavičkoval a míč poslal do běhu Torresovi, který rozhodl.

Kouč City Manuel Pellegrini, s jehož týmem se Plzeň utká v Anglii 27. listopadu, nasadil sestavu: Hart - Zabaleta, Demichelis, Nastasič, Clichy - Javi García (80. Kolarov), Touré, Fernandinho - Nasri (70. Navas), Silva - Agüero (87. Negredo).

Čelůstka se dočkal prvního vítězství

Tottenham díky pokutovému kopu Roberta Soldada z 80. minuty porazil Hull a vybojoval šesté vítězství v ročníku, z toho počtvrté šlo o triumf 1:0. I ostatní dvě tříbodová utkání navíc Kohouti odehráli bez inkasovaného gólu.

Sunderland, v jehož základní sestavě chyběl po třech kolech obránce Ondřej Čelůstka, otevřel skóre v páté minutě díky signálu po rohovém kopu, na jehož konci byl Steven Fletcher. V 57. minutě ale vyrovnal neobsazený Mathieu Debuchy a dal svůj první gól za Newcastle.

Český reprezentační obránce se dostal na hřiště v 76. minutě a byl tak u rozhodujícího gólu, o který se postaral premiérovou brankou od příchodu na hostování z Liverpoolu útočník Fabio Borini. Sunderland ukončil sérii šesti porážek a na poslední místo odsunul Crystal Palace.

"Doufám, že ten gól změní naši sezónu. Dnes to byl výjimečný zápas, skórovat v derby je neuvěřitelné. Když budeme pokračovat jako dnes, můžeme jít tabulkou nahoru," uvedl po utkání Borini.