Rubriky:

Anglie

Dál v Courtoisově stínu? Podle agenta Čech v zimě z Chelsea neodejde

22. prosince 2014 10:59 - Praha

Brankář Petr Čech v zimě z Chelsea s největší pravděpodobností neodejde. V rozhovoru pro deník Sport to prohlásil agent dvaatřicetiletého fotbalisty Viktor Kolář.

 

Tim Ireland, ČTK/AP

"Všechno vypadá tak, že zůstane do konce ročníku v Chelsea," uvedl Kolář. "Je tam velká vůle a přání ze strany trenéra a klubu, aby Petr zůstal a pomohl vyhrát titul. Zároveň se během podzimu nastavily podmínky pro případný odchod, ale ten je nyní nerealizovatelný," dodal.

Čech přišel v Chelsea o pozici jedničky v létě po příchodu belgického gólmana Thibauta Courtoise. "Petr má stále ambici chytat co nejvíce zápasů, což aktuálně není možné, každopádně má vcelku dobrý pocit z celkového přístupu, i toho tréninkového. Klub mu ukazuje respekt, pracuje se s ním stejně, jako když byl na pozici číslo jedna," přidal Kolář.

"Nepociťuje rozdíl v přístupu k němu a Courtoisovi. Nedělají rozdíl mezi brankáři, což je pro něj důležité. Dohoda je taková, José (Mourinho, trenér Chelsea) ji zatím plní, že by měl Petr dostávat příležitost, aby zůstával v zápasové praxi. Pro trenéra je velká úleva, když ví, že má post brankáře špičkově pokrytý."

Řešení zřejmě v létě, prioritou zůstává Anglie

Čech, který má s Chelsea smlouvu do léta 2016, zatím v sezoně odchytal pět zápasů a v létě je připraven svou pozici řešit. "Nic se nemění na tom, že Petr chce nadále chytat, takže budeme zvažovat všechny možnosti. Věřím, že získá titul, že Petr dostane šanci a odchytá zápasy bez obdržené branky, aby se přiblížil vysněnému cíli překonat rekord čistých kont. A uvidíme, co ostatní kluby."

Podle Koláře je nejpravděpodobnější setrvání v Anglii. "Na pomyslném žebříčku je prioritou zůstat tam. Případně by tam mohl být nějaký velký klub ve Španělsku. A nějaký klub z hlediska výzvy v Německu či jeden ve Francii. Itálie není trh, o kterém by Petr přemýšlel," uvedl.

Zájem o Čecha projevily mimo jiné Barcelona a Real Madrid, kde působí bývalý kouč Chelsea Carlo Ancelotti. "S Realem jsme v kontaktu, řekli jsme si, že si někdy v březnu vyhodnotíme aktuální stav, který nastane. Real ale v tuto chvíli nepotřebuje brankáře, není to na stole, aby se o tom mluvilo jako o případném transferu. Barcelona monitorovala situaci ke konci přestupového období. Ale ten interes pro tuto zimu není," prohlásil Kolář.

Co takhle Arsenal? Nebo Liverpool?

Nedávno se také spekulovalo o zájmu Arsenalu a Liverpoolu. "Řeknu to tak: na každém šprochu je pravdy trochu. Vidím, že Arsenal dlouhodobě potřebuje brankáře špičkové úrovně, a podle mě to byl a je klub, který by měl Petra oslovit," řekl Kolář.

"Liverpool by z dlouhodobějšího hlediska na této pozici potřeboval jednoznačně posílit. Je to koneckonců na nich. Ví, že Petr bude v létě k dispozici. Věřím, že v letním transferovém okně se k tomu Chelsea postaví tak, že bude mít za Petra minimální, ne-li žádné požadavky na jeho transfer. A jako jedna z klubových ikon a legend by měl dostat šanci a právo vybrat si, kam půjde," dodal.

Podle Koláře však není vyloučeno, že Čech v Chelsea zůstane. "Já udělám všechno pro to, aby se Petr cítil šťastně. A to znamená, že bude chytat. Ale může se stát i úplně bláznivá věc, Real se rozhodne, že bude chtít mít španělskou jedničku, a získají De Geu. Nebo si řeknou, že chtějí Courtoise, a udělají nabídku, kterou neodmítne ani Chelsea. Pak se může stát, že Petr v Chelsea ještě prodlouží. Těch alternativ je pořád určitá řada," uzavřel.

ČTK, Sport.cz

Co by měl podle vás Petr Čech udělat?


Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..