Barco, slyšíš!? Rudým ďáblům se podle Ibry vyrovná leda tak AC Milán

8. srpna 2016 17:46 - Londýn

Nebyl by to Ibrakadabra, aby nevyslovil nějakou perlu. Tím spíš, když hned v premiéře vystřelil svému novému zaměstnavateli první trofej. „Manchester United je největší klub, ve kterém jsem hrával. Srovnávat se s ním může snad pouze AC Milán,“ prohlásil Zlatan Ibrahimovic po triumfu v anglickém Community Shield. A to prosím svéhlavý kanonýr hrával i za Juventus, Inter Milán, Barcelonu či Paříž St. Germain...

 

Tim Ireland, ČTK/AP

Během léta získali Rudí ďáblové dvě nové ústřední postavy. Kouče Josého Mourinha a kanonýra Zlatana Ibrahimovice. A hned se také těší z první trofeje. Ve Wembley porazili úřadujícího šampióna Premier League Leicester 2:1 a získali Community Shield, anglický Superpohár.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Malmö rozhodl po svém. Dlouho byl nevýrazný, v 83. minutě si však počíhal na ideální Valenciův centr a hlavou vstřelil vítězný gól.

„Je to skvělý pocit. První oficiální zápas, který jsme hráli, a hned jsme získali trofej. A přesně o tom by to mělo být," liboval si v rozhovoru pro BBC Sport snajpr, který se upsal klubu z Old Trafford po mistrovství Evropy 2016 ve Francii.

Poháry a medaile hrne ve velkém. „Je to moje 31. kolektivní trofej a velmi se z ní těším. Přesně to byl hlavní důvod, proč jsem do Manchesteru přišel. Doufejme, že takto budeme pokračovat. Zisk Community Shield je každopádně velmi dobrý začátek," libuje si Ibrahimovic.

dos, Sport.cz

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..