Rubriky:

Anglie

Konec legendy! Chelsea vymění Stamford Bridge. Kde bude hrát?

6. března 2017 15:12 - Londýn

Fotbalová Chelsea obdržela od londýnského starosty definitivní povolení k výstavbě nového stadionu. Na místě současného Stamforde Bridge s kapacitou 41 600 míst otevřeného v roce 1877 vyroste moderní aréna pro 60 000 diváků. Stát bude půl miliardy liber (15,6 miliardy korun) a měla by být uvedena do provozu před sezónou 2021/22.

 

Matt Dunham, ČTK/AP

"Jsem přesvědčený, že tenhle stadión bude klenotem ve sportovní koruně našeho města a bude lákat návštěvníky a fanoušky z celého světa," uvedl londýnský starosta Sadiq Khan.

Na Stamford Bridge hraje Chelsea od roku 1905. Novou arénu pro klub ruského miliardáře Romana Abramoviče navrhla švýcarská architektonická kancelář Herzog a de Meuron. Z její dílny pochází například projekt Allianz Areny, v níž hraje Bayern Mnichov, či pekingský olympijský stadión Ptačí hnízdo.

ČTK

Časová osa: Anglie

Filtr článků - Anglie


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..