Nemyslím, že bych dal někdy lepší gól, rozplýval se Rooney po trefě z půlky hřiště

Londýn/Praha

Docela určitě půjde o volej aspirující na gól měsíce. A dost možná i roku. Kapitán Evertonu Wayne Rooney se ještě na své polovině opřel do odkopu brankáře Kladivářů Joe Harta a poslal gólový pozdrav do jeho sítě. Už třetí ve středečním duelu 14. kola Premier League, ale nejparádnější. „Je to jeden z nejlepších, ne-li vůbec nejlepší gól, který jsem v kariéře vstřelil,“ rozplýval se Rooney, jehož hattrick pomohl Evertonu k důležité výhře 4:0 a vzestupu na třináctou příčku tabulky.

Radost Wayna Rooneyho z Evertonu po gólu.

Trefa to byla skutečně požehnaná, takže žádný div, že se nad ní na Ostrovech rozplývají. Vždyť Rooney pálil dva tři kroky za půlící čárou. Experti podle televizního záznamu spočetli,

že projektil z jeho kopačky letěl 2,7 sekundy a překonal vzdálenost 59,7 yardu, než ho brankář Hart zaregistroval v síti.

Nebylo to poprvé, co se Rooney podobně trefil. V roce 2011, kdy ještě oblékal dres Manchesteru United, se mu něco podobného povedlo v městském derby s Citizens. Tehdy byla jeho branka zvolena gólem prvního dvacetiletí Premier League. Středeční se možná bude o podobné ocenění také ucházet.

Brankář West Hamu Hart se vydal v 66. minutě daleko z brány, aby odkopl míč před dobíhajícím Holgatem, za hranicí šestnáctky se k němu dostal a skluzem ho skutečně odkopl. Jenže ke své smůle přímo na kopačky Rooneyho, který mu ho volejem vrátil do brány.

„Nemyslím, že bych dal někdy hezčí gól," zářil nad svou trefou Rooney, když ji po utkání viděl znovu a znovu na televizní obrazovce.

Ve středu na něho měl brankář Hart vůbec smůlu. Po osmnácti minutách sice Rooneymu zlikvidoval penaltu, jenže balón putoval vzduchem zpátky ke kapitánovi Evertonu a ten ho hlavou poslal do sítě.

„Kopal jsem oproti němu už spoustu penalt, takže věděl, kam budu střílet a směr vystihl. Reagoval skvěle, ale míč se ke mně naštěstí vrátil. Byl to důležitý vedoucí gól, po němž jsme se uklidnili," glosoval Rooney trefu, kterou nastartoval první hattrick nastřílený po návratu do Evertonu.

„Posledních několik týdnů pro nás bylo velice těžkých, takže bylo moc důležité, abychom konečně vyhráli. Povedlo se nám to, navíc jsme udrželi čisté konto, což také hodně znamená," nechal se slyšet Rooney po zápase, jemuž přihlížel nový trenér Sam Allardyce, který Everton dnes přebírá od dočasného kouče Davida Unswortha vracejícího se k juniorce.

„Everton s ním začne novou kapitolu, protože Sam je velmi dobrým trenérem."