Rubriky:

Přestupy

Živě

Slavia nejspíš ztratí před startem ligy pilíř obrany. Titáne, budeš nám chybět, napsal Tvrdík

10. července 2019 07:13 - Praha
(Aktualizováno: 10. července 2019 08:20)

Fotbalová Slavia nejspíš přijde pár dní před startem ligy o velkou oporu zadních řad. Už to tak vypadá, že vábení z Belgie neodolal stoper Simon Deli, o nějž má zájem FC Bruggy. O tom, že je odchod hráče reálný, svědčí i počínání Jaroslava Tvrdíka, předsedy představenstva úřadujících českých fotbalových mistrů. Ten se již na sociálních sítích s fotbalistou rozloučil.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Deli patřil mezi pilíře defenzivy Slavie, a tak není překvapením, že se po skvělém vystoupení v pohárové Evropě v minulé sezoně, točily kolem hráčů kluby z řady zemí. Přesto trenér Jindřich Trpišovský i fanoušci věřili, že se nakonec obránce rozhodne pokračovat v kariéře v sešívaném dresu. Teď to však vypadá, že vše skončí odchodem hráče z Edenu.

Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík vyslal prostřednictvím sociálních sítí do světa jasný vzkaz, že je Deli na odchodu. "Je to hrozně těžké, Simone, budeš nám hrozně chybět," uvedl kromě jiného Tvrdík. Hráč by měl podle všeho během středy projít v belgickém klubu zdravotní prohlídkou. FC Bruggy hodlají uplatnit výstupní klauzuli, kterou má obránce ve smlouvě se Slavií. Podle ní by se odstupné mělo pohybovat kolem 64 milionů korun.

Ještě před pár dny přitom Deli na sociálních sítích s úsměvem líbal znak Slavie a říkal, že klub miluje. Když jej však trenér na videu v žertu nutil, aby slíbil, že v klubu zůstane a navíc zadarmo, obránce se smíchem odpovídal jasně: "Ne, ne, ne." Teď tedy vše napovídá tomu, že se stoper, který byl v Česku rovněž hráčem pražské Sparty, bude stěhovat do Belgie.

Přesvědčte Deliho, ať zůstane, vyzývá Tvrdík. Je to pouze na něm, říká lodivod mistra

rjm, Sport.cz

Fotbalový obránce Simon Deli míří ze Slavie do belgického FC Bruggy. Rozhodl se podle vás správně?


Časová osa: Fotbalové přestupy 2019

Filtr článků - Přestupy


Fortuna liga 2019-2020

Během podzimní části letošního ročníku Fortuna ligy se od 12. 7. do 14. 12. 2019 odehraje celkem dvacet kol. Titul obhajuje Slavia, prvoligovým nováčkem jsou České Budějovice.