Rubriky:

Přestupy

Slavný kouč ponížil hvězdu. Pokud odejde, může vydělávat rekordní balík

22. července 2019 07:45 - New York/Praha

Real Madrid je plný hvězd a je jasné, že se na hřiště nemohou dostat všechny. Tohle ale byla potupa. Gareth Bale se v duelu proti Bayernu Mnichov nevešel trenérovi ani na lavičku náhradníků a musel na tribunu. Kouč Zinédine Zidane pak vše ještě opepřil, když novinářům řekl, že věří v brzký odchod Balea. A mohl by se dočkat. Velšan dostal neskutečnou nabídku z Číny a pokud kývne, stane se prvním fotbalistou v historii, který by pobíral královskou mzdu ve výši milionu liber týdně (28,5 milionu korun).

 

Lisi Niesner, Reuters

Táhne se to týdny, teď už to ale vypadá, že Real Madrid vyhlásil velšskému fotbalistovi válku a dělá všechno možné, aby se známého fotbalisty zbavil. Jak jinak si vysvětlit, že se Bale nevešel trenérovi Bílého baletu ani na lavičku v duelu s Bayernem. Hráč přitom normálně trénoval a na sociální sítě dokonce umístil video s parádními góly... Místo na trávník ale putoval jen na tribunu. Kouč přitom během duelu poslal do každého z poločasů jinou jedenáctku.

"Klub intenzivně pracuje na tom, aby došlo k dohodě a Bale z Realu odešel. Tohle je nejlepší řešení pro obě strany. Uvidíme, jak to dopadne. Ale když to bude zítra, bude to jen dobře," nechal se slyšet Zidane. Z jeho slov je jasné, že tuhle hvězdu už odepsal.

Agent hráče Jonathan Barnett pak prohlásil, že by se měl trenér Realu stydět za to, jak o Baleovi mluví, zvláště poté, co hráč pro Bílý balet udělal. "Je to hanba, co Zidane říká," konstatoval Barnett. "Jestli Gareth z klubu odejde, nebude to kvůli tlaku trenéra, ale kvůli tomu, že mu přijde nějaká nabídka zajímavá," dodal.

A právě taková nabídka leží známému hráči na stole. Zájem o Balea, který slavil s Realem čtyři vítězství v Lize mistrů, má čínský klub Peking Kuo-an. A hráči předložil pořádné lákadlo. Pokud dojde k dohodě, stal by Bale prvním fotbalistou v historii, který by si týdně vydělal milion liber hrubého. Ať se Velšanovi z Bílého baletu třeba nechce, takový balík mu musel pořádně zamotat hlavu. Jak se k celé věci postaví by mohlo být jasné během dne. Real Madrid by jeho odchod s určitostí uvítal.

Pohádkové lákadlo pro nechtěnou hvězdu. Baleovi nabízejí v Číně 34 milionů týdně! Má to ale háček

rjm, Sport.cz

Časová osa: Fotbalové přestupy 2019

Filtr článků - Přestupy


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.