Fotbalisté odvrátili v nastavení trapas

18. listopadu 2006 14:39 - PRAHA

Trenér české fotbalové reprezentace Karel Brückner s oblibou říká, že zápas má několik vývojových fází. Ten středeční s Dány (1:1) měl jedinou - zoufalství s nezaslouženým remízovým koncem. Od trapasu český tým zachránila gólová hlavička Milana Baroše v nastaveném čase. KOMENTÁŘ KARLA FELTA

Na absenci pěti hráčů základní sestavy se nelze vymlouvat. Dánům jich chybělo šest a byli jednoznačně lepší. Mohli vyhrát o tři góly. Navíc nedali penaltu. Slovinský sudí Skomina pojal zápas hodně benevolentně. Dánům odpustil penaltu za faul na Ujfalušiho, českému týmu nevyloučil za fauly v únicích Šírla, Poláka a Čecha. V kvalifikačním utkání bychom asi dohrávali v osmi.

ČESKO vs. DÁNSKO
REFERÁT Ostudu odvrátil až v nastavení Baroš
ZACHRÁNCE I taková remíza dělá velký tým, řekl Baroš
DEBUT Skvělá premiéra to nebyla, soudí Marek Čech
ON-LINE Česko vs. Dánsko

Hra českého týmu působila chvílemi chaoticky, chyběl nápad, přesná přihrávka, žalostné bylo zakončení. Urputná snaha a bravurní výkon debutanta Čecha v brance, byly jedinými pozitivy. To je žalostně málo. Z ostatních nováčků neupoutal nikdo, z dalších hráčů totálně propadl Jarolím a nebýt gólu, platilo by to i o Barošovi.

Mnohé naznačila slova dánského kouče Mortena Olsena: "Vzhledem k držení míče a české power play ve druhém poločase remíza zápasu odpovídá. My jsme ale neproměnili čtyři šance a kdyby šlo o kvalifikační zápas, byli bychom hodně nespokojení."

Karel Felt, Právo

ME ve fotbale do 21 let 2021

Mistrostvé Evropy jednadvacítek se bude poprvé v historii hrát ve dvou blocích, účastnit se bude také Česká reprezentace, kterou ve skupině čeká Španělsko, Itálie a Slovinsko. Základní skupiny "malého" EURA v Maďarsku a Slovinsku se odehrají 24. až 31. března, osm nejlepších týmů bude poté o evropský trůn bojovat 31. května až 6. června.