Živě

Česko - Izrael 1:0 Sedmnáctka začala elitní fázi kvalifikace výhrou nad Izraelem

20. března 2019 18:04 - Alphen aan den Rijn

Čeští fotbalisté do 17 let vstoupili do elitní fáze kvalifikace o postup na mistrovství Evropy výhrou 1:0 nad Izraelem. Zápas v Nizozemsku rozhodl ve 33. minutě jediným gólem kapitán Adam Hložek z pražské Sparty.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Sedmnáctka se výhrou přiblížila k postupu na šampionát v Irsku, kam projdou vítězové kvalifikačních skupin a sedm týmů z druhých míst. Svěřenci trenéra Václava Kotala v dalším utkání nastoupí v sobotu proti Severnímu Irsku a skupinu zakončí soubojem s domácím Nizozemskem.

"Určitě velmi cenné vítězství proti soupeři, který byl hodně důrazný. Hrálo se na hrbolatém hřišti, což ztěžovalo naši kombinaci a hodně jsme ztráceli míče," hodnotí trenér Kotal pro webové stránky FAČR.

Fotbalová reprezentace do 17 let před zápasem v Izraeli.

FAČR

"Přesto si myslím, že vítězství bylo zasloužené, protože kromě vstřelené branky, jsme si vytvořili několik dalších slibných příležitostí, které jsme bohužel nevyužili. Tím pádem jsme se až do konce strachovali o výsledek, ale jak jsem řekl, vítězství je zasloužené," dodává Kotal.

Závěrečná fáze kvalifikace o postup na ME fotbalistů do 17 let v Nizozemsku:
Česko - Izrael 1:0 (1:0)
Branka: 33. Hložek.
Sestava Česka: Horníček - Koželuh, Starý, Hellebrand, Kůrka - Hroník (90. Matys), Hájek - Hložek, Ritter, Šíp (68. Pech) - Svoboda (85. Toula). Trenér: Kotal.
Nizozemsko - Severní Irsko 5:0 (2:0).
dos, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.