Živě

Fotbalová devatenáctka si na ME zahraje s Iry, Nory a Francií

31. května 2019 10:30 - Jerevan

Čeští fotbalisté do 19 let si na červencovém mistrovství Evropy v Arménii zahrají v základní skupině B s Irskem, Norskem a Francií. Rozhodl o tom dnešní los v Jerevanu. Osmičlenný turnaj se bude hrát od 14. do 27. července, první dva týmy z obou skupin postoupí do semifinále.

 

Jan Tauber

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka se na šampionát dostali díky nečekanému vítězství ve skupině elitní fáze kvalifikace, v níž za sebou nechali Anglii, Řecko i Dánsko. Devatenáctka naposledy startovala na Euru předloni, kdy vypadla v semifinále. Českým maximem je stříbro z roku 2011.

S Irskem se devatenáctka dosud utkala jedenáctkrát s bilancí šesti výher, čtyř proher a jedné remízy. Naposledy s ostrovním týmem hrála předloni v přípravě a oba zápasy prohrála 1:2.

S Francií mají čeští mladíci ve čtyřech duelech na kontě dvě remízy a prohry, v posledním vzájemném utkání podlehli v kvalifikaci před necelými třemi lety 0:2. S Norskem devatenáctka hrála šestkrát s bilancí tří vítězství, dvou porážek a jedné remízy.

"Dopředu jsem si říkal, že bych si dovedl představit skupinu podobného složení. Určitě jsem si nepřál skupinu, v níž bychom měli tři velké favority. Na první pohled to tedy vypadá o něco schůdněji než áčko, ale až samotné mistrovství ukáže opravdovou realitu. V naší skupině je samozřejmě jednoznačným favoritem Francie," uvedl Suchopárek pro web FAČR.

Francii vede jeho bývalý spoluhráč ze Štrasburku Lionel Rouxel. "Dnes jsme se viděli snad po 20 letech, ale skoro jsme se nezměnili," smál se Suchopárek. "Každopádně ten zápas proti Francii bude i kvůli přítomnosti Lionela pro mě hodně zajímavý. S Iry jsme hráli před dvěma lety, ale teď budou týmy samozřejmě jiné. Ovšem nějakou představu o jejich hře mít budeme. To samé se týká Norska, s nímž jsme nedávno hráli na turnaji v Portugalsku a v hodně vyrovnaném zápase nakonec zvítězili. Očekávám hodně těsné zápasy i teď v Arménii," dodal.

Český celek bude své zápasy ve skupině hrát 15., 18. a 21. července.

Los:
Skupina A:
Arménie
Portugalsko
Itálie
Španělsko
Skupina B:
Česko
Irsko
Norsko
Francie

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.