Česko - Slovensko 2:1Jednadvacítka vyhrála v Rakousku po Rusech i nad Slováky

Zell am See

Čeští fotbalisté do 21 let vyhráli i druhý přípravný zápas v Rakousku. Po výhře 1:0 nad Rusy porazili Slovensko 2:1 góly Jana Matouška a Ondřeje Šašinky, který rozhodl předchozí utkání. Zápasy v Rakousku byly pro lvíčata poslední prověrkou před zářijovým vstupem do evropské kvalifikace.

Jan Matoušek na tréninku české fotbalové reprezentace do 21 let.

Jako první zahrozili Slováci, v 19. minutě brankář Jedlička vyrazil jejich prudký přímý kop. O devět minut později zahrozil teplický záložník Žitný, jehož hlavičku zastavil gólman Vantruba. V 37. minutě si poradil i s Šašinkovou střelou.

Za dvě minuty šli Češi do vedení. Matoušek šel sám na Vantrubu, obehrál ho a zakončil do prázdné branky.

Sedm minut po přestávce přidali svěřenci trenéra Karla Krejčího druhý gól. Matoušek přihrál před branku Šašinkovi, který ve skluzu mezi dvěma slovenskými hráči dorazil míč do sítě. V 75. minutě zdramatizoval zápas Kvocera. Další šance si už ale Slováci nevytvořili.