Rubriky:

Reprezentace

Česko - Norsko 0:0 Pět změn v sestavě! Češi ale opět nedali gól, s postupem je to zapeklité

18. července 2019 16:22 - Jerevan/Praha
(Aktualizováno: 18. července 2019 21:06)

Česká fotbalová reprezentace do 19 let na mistrovství Evropy v Arménii nevyhrála ani ve druhém zápase. Po porážce 0:3 s favorizovanou Francií remízoval výběr trenéra Jana Suchopárka s Nory 0:0. V závěrečném duelu skupiny B změří čeští mladíci v neděli síly s Irskem a ani výhra jim za určitých okolností nemusí stačit k postupu do semifinále.

 

FAČR

Trenér Jan Suchopárek udělal oproti prvnímu utkání pět změn v základní sestavě, většinu času však bylo aktivnější Norsko. Reprezentanty dvakrát zachránila branková konstrukce - v 41. minutě trefil Larsen tyč a v 73. minutě Hagen břevno. Češi se zvedli po prostřídání, ale v závěru žádnou z několika šancí neproměnili.

Remíza ponechala národní tým v boji o semifinále, kam projdou první dva celky ze skupiny. Suchopárkovi svěřenci však budou muset porazit Irsko a ani to jim za určitých okolností nemusí stačit.

"Remíza 0:0 nám umožňuje bojovat až do posledního zápasu ve skupině. Závěr zápasu byl nejvydařenější pasáží našeho týmu. Konec utkání byl pozitivní a předurčující, abychom ten závěrečný zápas zvládli," uvedl Suchopárek pro web FAČR.

"Pozitivem je po delší době čisté konto, s tím jsem spokojený. Věřím, že v posledním zápase se zlepší i útočná fáze a kluci přestanou být tak zbrklí a nepřesní. V tom máme velký handicap oproti soupeřům," dodal Suchopárek.

Reprezentanti se na šampionát dostali díky nečekanému vítězství ve skupině elitní fáze kvalifikace, v níž za sebou nechali silnou Anglii, Řecko i Dánsko. Devatenáctka naposledy startovala na Euru předloni, kdy vypadla v semifinále. Českým maximem je stříbro z roku 2011.

Mistrovství Evropy fotbalistů do 19 let v Jerevanu:
Skupina B:
ČR - Norsko 0:0
Sestava ČR: Kovář - Míka, Zima, Heidenreich, Fukala - Macháček, Kaloč - Kušej (90. Hönig), Selnar (76. Píchal), Kohút (81. Zlatohlávek) - Kepl. Trenér: Suchopárek
Francie - Irsko 1:0 (0:0)
1. Francie 2 2 0 0 4:0 6
2. Norsko 2 0 2 0 1:1 2
3. Irsko 2 0 1 1 1:2 1
4. ČR 2 0 1 1 0:3 1
vap, ČTK, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace