Irsko - Česko 2:1Čeští fotbalisté na ME končí. Boj o všechno prohráli

Jerevan/Praha

Konec nadějí. Česká fotbalová reprezentace se loučí s mistrovstvím Evropy do 19 let už po základní skupině. V jejím závěrečném utkání potřebovala k postupu zvítězit, jenže Irsku podlehla 1:2 a ve skupině končí poslední. Irové postupují do semifinále spolu se suverénní Francií, která v souběžně hraném utkání porazila Norsko 1:0.

Radost fotbalistů Irska z gólu proti české reprezentaci na ME do 19 let.

Češi se až v 79. minutě nedělního duelu radovali z vůbec prvního vstřeleného gólu na turnaji, když se po pohledné akci trefil patičkou Vasil Kušej.

Završil tím dlouhý tlak a sérii šancí svěřenců trenéra Jana Suchopárka, kteří prohrávali od 35. minuty po individuální akci Jonathana Afolabiho, a srovnal na 1:1.

Naděje Čechů ožily, jenže euforie trvala jen pár sekund, protože krátce po zahájení hry vrátil vedení Irům po Afolabiho přesné přihrávce do šestnáctky Barry Coffey. To byla pro Čechy rána, z níž se už nevzpamatovali.

Na ME tak končí s jediným získaným bodem na posledním místě skupiny B. Irové se mohou naopak těšit na semifinále s Portugalskem. Francie si zahraje o finále se Španělskem.