Reprezentace

Z přesilovky jsme měli vytěžit více, byl po remíze lvíčat s Řeckem zklamaný Sadílek

10. října 2019 19:56 - Karviná

Jeden bod za remízu 1:1 si do tabulky kvalifikační skupiny o postup na mistrovství Evropy 2021 připsali po souboji s Řeckem v Karviné čeští fotbalisté do 21 let. Češi se gólově prosadili až v 76. minutě, kdy se hlavou trefil Adam Hložek, přestože jejich soupeř hrál od 24. minuty v deseti. „Měli jsme z té přesilovky rozhodně vytěžit více než jenom jeden gól," neskrýval zklamání defenzivní štít národního týmu Michal Sadílek.

Jaroslav Ožana, ČTK

Jste po domácí ztrátě hodně zklamaní?

Určitě ano, když jsme hráli více jak šedesát minut proti deseti. Měli jsme z toho zápasu vytěžit určitě víc. Asi rozhodl ten úplně zbytečný první gól, který jsme dostali do šatny. Tohle se stávat nemá a Řekové nás potrestali. Druhou půli jsme hráli aktivněji něž tu první a po zásluze jsme dali gól. Ale mohli jsme tam dávat více centrů a ten zápas klidně i vyhrát.

Ve druhé půli jste hráli prakticky na jednu branku. Scházela větší efektivita?

Asi ano, byli jsme nebezpeční hlavně po standardkách, které byly dobře zahrané. Z jedné jsme nakonec dali i ten gól. Ale z takové převahy musíme umět vytěžit více.

Mladíci vydřeli v kvalifikaci o EURO aspoň bod, trefil se Hložek

Druhou půli jste hráli do plných, neuškodilo vám to vyloučení? Řekové zalezli a těžko jste se tam dostávali.

Nemyslím si. Máme takové hráče, že jak kombinačně, tak po centru se tam můžeme dostat.

Ale mělo jich být těch centrů a asi více?

To určitě, měli jsme tam hodně příležitostí, kdy jsme se tam mohli prostě nacpat a ten tlak si vytvořit ještě větší. Ale bohužel se to nestalo a máme jenom bod.

Zleva Jorgos Ntaviotis z Řecka a Jan Matoušek z České republiky.

Může vás povzbudit aspoň to, že jste dominovali?

Myslím, že se projevila ta naše týmovost. Dostali jsme do šatny úplně zbytečný gól a nepoložilo nás to. Naopak jsme se zvedli a ve druhé půli jsme ukázali, že máme dobrý tým i partu, která dokáže takové zápasy zvládat.

Jeto velký problém tahle domácí ztráta vzhledem k postupovým ambicím?

To uvidíme až na konci kvalifikace, zda nás tyhle body budou mrzet. Musíme teď přepnout a myslet na pondělí a zvládnout Skotsko. Ten zápas bude hodně důležitý.