Čeští mladíci s přehledem porazili Arménii

KLADNO

Česká reprezentace do jednadvaceti let přivítala ve středečním kvalifikačním utkání na stadiónu Františka Kloze v Kladně výběr stejně starých hráčů z Arménie. Po povedeném prvním poločase si lvíčata vypracovala náskok 3:0 a ve druhé půlce úspěšně dotáhla utkání k zisku dalších tří bodů.

Lvíčata měla soupeři co oplácet, vždyť první zápas kvalifikace hostili Arméni právě naši reprezentaci a zápas skončil překvapivou remízou 1:1, což se může v konečném zúčtování našim reprezentantům vymstít.

Ve středečním utkání ovšem naši fotbalisté dali rychle zapomenout na nepovedenou premiéru v Jerevanu. Uběhla jen první minutu a brněnský záložník Střeštík si patičkou zpracoval míč, pětadvacet metrů před brankářem soupeře si míč poslal před sebe, vystřelil a na kladenském stadiónu všichni žasli, když skákavá střela přeskočila hostujícího brankáře.

V deváté minutě mohlo být ještě veseleji, Fillo poslal kolmici na Pekharta, ten uspěl s obráncem v souboji jeden na jednoho, ale při střele mu chybělo víc štěstí, když mu jeho pokus gólman Meliksetjan vyrazil.

Druhý úspěch přišel již záhy, další kolmou přihrávku středem hřiště teď již Jeslínek po kličce gólmanovi proměnil. Ve 28. minutě to bylo již o tři branky. Po pravé straně zatáhl míč Jeslínek, odcentroval a útočník Tottenhamu Pekhart hlavou navýšil skóre.

Díky střídajícímu hráči Bareghamjanovi arménští hráči ve druhém poločasu nepříjemně českým mladíkům zavařili. V krátkém rozmezí měl tento útočník na kopačkách dvě gólové šance, ale naštěstí pro naši jednadvacítku ani jedna brankou neskončila.

ČR U-21 - Arménie U-21 3:0 (3:)
Branky: 2. Střeštík, 18. Jeslínek, 28. Pekhart. Rozhodčí: Filipović - Tomičić, Čupić (všichni Srbsko). ŽK: Jeslínek - Yedigaryan, Khachatrjan G. . Diváci: 1065.
ČR "21": Švenger - Kúdela, Suchý, Cigánek, Kubáň - Dočkal (70. Mičola), Střeštík, Holek (76. Gebre Selassie), Fillo (58. Kalouda) - Jeslínek, Pekhart. Trenér: Lavička.
Arménie "21": Meliksetjan - Khachatrjan K., Mkojan, Simonjan, Stepanjan - Sahakjan (62. Bareghamjan), Jedigarjan (58. Khachatrjan G.), Mkrtchjan, Andrikjan (90. Meliksetjan), Balabekjan - Gazarjan, Trenér: Sukijasjan.