Rubriky:

Reprezentace

Národní tým má teenagera! Šilhavý povýšil Hložka do áčka, přihraje mu i rekord?

25. srpna 2020 10:34 - Praha
(Aktualizováno: 25. srpna 2020 11:47)

Je mu teprve osmnáct, přitom už otevírá dveře fotbalové reprezentace. Sparťanský talent Adam Hložek v posledních letech bere věkové kategorie hákem, což si přenesl také do národního týmu. Až dosud nastupoval za výběr do 21 let, kde byl nejlepším střelcem. Pro první zápasy nové sezony na Slovensku a se Skotskem ho ovšem trenér Jaroslav Šilhavý poprvé povýšil do áčka. Pokud Hložek v září nastoupí, stane se nejmladším hráčem v historii českého národního týmu!

 

Vlastimil Vacek, Právo

Lvíčata čekají dva kvalifikační duely, 2. září v San Marinu a 7. září pak v Českých Budějovicích hostí silné Chorvatsko.

Už bez Adama Hložka, jehož si bere Jaroslav Šilhavý do áčka. První tým vstoupí do Ligy národů duely na Slovensku (4. září) a v Olomouci se Skotskem (7. září).

„Měli jsme s Jardou dvě sezení. Pro nás je vlastně vyznamenání, že po Alexu Královi další hráč dostává šanci v áčku. Věřím, že Hložana nahradí jiní hráči, a že bude mít v áčku uplatnění," avizuje Karel Krejčí, trenér jedenadvacítky.

Hložek se může postarat o český rekord. Doposud byl nejmladším hráčem národního týmu Jan Polák ve věku 18 let, 1 měsíc a čtrnáct dní. V době druhého zápasu bude Adamovi 18 let, 1 měsíc a třináct dní!

"Svými výkony si prostě o nominaci do áčka řekl. Může hrát na krajích útočné fáze, teď hraje v podstatě i na hrotu útoku. Takže bude plnit roli tam, kde bude potřeba," má jasno Šilhavý.

„Adamová neúčast mě na druhou stranu mrzí. Přišli jsme o nejlepšího střelce, který si v našem týmu vybudoval silnou pozici," netají Krejčí.

Do nominace áčka se vrací Hložkův klubový spoluhráč a kapitán Bořek Dočkal, který za národní tým nehrál skoro dva roky. Ve výběru je zatím 21 jmen a Šilhavý ještě plánuje dodatečně doplnit další dva hráče do ofenzivy.

"Jsem rád, že se z vleklého zarnění Bořek vylízal, poměrně dlouho ho trápilo. Když naskočil za Spartu, bylo vidět, že mužstvo získalo sebevědomí a začalo se jim dařit. Ukázal svou roli, kterou má i tady. Předvedl ji i v prvních zápasech pod naším vedením v reprezentaci, třeba hned při prvním utkání předloni na Slovensku. Má velmi dobrou momentální formu, dokázal ji i svou produktivitou v prvním kole v Brně. Pro nás je důležitý hráč," poukazuje Šilhavý.

Nominace čeké fotbalové reprezentace na zápasy Ligy národů na Slovensku (4. září v Bratislavě) a se Skotskem (7. září v Olomouci):   
Jméno Klub Starty  Branky
Brankáři   
Tomáš Vaclík FC Sevilla 29 0
Jiří Pavlenka Brémy 11 0
Ondřej Kolář Slavia Praha 1 0
Obránci   
Pavel Kadeřábek Hoffenheim 42 3
Vladimír Coufal Slavia Praha 7 0
Tomáš Kalas Bristol City 19 2
Jakub Brabec Plzeň 17 1
Ondřej Čelůstka Sparta Praha 18 2
Ondřej Kúdela Slavia Praha 3 0
Jan Bořil Slavia Praha 15 0
Filip Novák Fenerbahce Istanbul 23 1
Záložníci   
Lukáš Masopust Slavia Praha 11 1
Bořek Dočkal Sparta Praha 39 6
Tomáš Souček West Ham 25 3
Vladimír Darida Hertha Berlín 61 6
Petr Ševčík Slavia Praha 2 0
Alex Král Spartak Moskva 9 2
Lukáš Kalvach Plzeň 1 0
Adam Hložek Sparta Praha 0 0
Jakub Jankto Sampdoria Janov 26 3
Útočníci   
Patrik Schick AS Řím 22 9
dos, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.