Známkování hráčů: Brankář Pavlenka jediným premiantem

11. listopadu 2020 23:38 - Lipsko

Vyrukovali na trávník v sestavě, která se sešla vůbec poprvé. Až do konce zápasu se drželi s favoritem na kontakt, nakonec však čeští fotbalisté přípravný duel v Německu jediným gólem prohráli. O jedničku v redakčním hodnocení na školní stupnici si řekl pouze brankář Pavlenka, díky jehož zákrokům především v závěru první půle naděje žila až do samého závěru.

 

Annegret Hilse, Reuters

Nehodnoceni Alex Král, Vladimír Darida a Zdeněk Ondrášek, odehráli méně než 30 minut.

Jiří Pavlenka

1. Jiří Pavlenka

Hodnocení redakce: 1

Těžkou ránu vyrazil, proti dorážce zblízka už byl bezmocný, ještě navíc dostal kolenem do hlavy. Rychle se ovšem oklepal. V závěru první půle lapil dvě tutovky, což bylo pro naděje českého týmu podstatné.

Aleš Matějů

2. Aleš Matějů

Hodnocení redakce: 2

Nechal odcentrovat Maxe na úvodní gól. Ve vápně pak zahrál rukou, což mu prošlo. Aktivní byl dopředu, vyslal do šance Dočkala. Po přestávce přešel na druhou stranu a vzal si na starosti Bakua, který se pak už neprosadil.

Jakub Brabec

3. Jakub Brabec

Hodnocení redakce: 4

Střed obrany byl povážlivě průchozí, zkušený stoper ji moc neřídil. Malou domů dostal Pavlenku do úzkých. Dokázal i na poslední chvíli odvrátit nebezpečí, ale čekalo se víc.

Václav Jemelka

4. Václav Jemelka

Hodnocení redakce: 4

Nesmyslnou malou domů nabídl soupeři tutovku, při inkasovaném gólu nechal soupeři ve vápně spoustu místa. Až ve druhé půli byl jistější, pár šancí soupeři zmařil.

Filip Novák

5. Filip Novák

Hodnocení redakce: 4

Se štěstím na poslední chvíli zblokoval šanci soupeře, jinak měl ale Baku na jeho straně spoustu místa. Ke svojí oblíbené ofenzivě se nedostal, v soubojích jeden na jednoho si nedovolil.

Tomáš Holeš

6. Tomáš Holeš

Hodnocení redakce: 3

Jako defenzivní záložník obráncům moc neodlehčil, po přestávce se stáhl na beka, kde se zlepšil. Jednou nadějně vystřelil těsně nad. Špatně hozeným autem nabídl soupeři nebezpečnou situaci. Předvedl také faul sám na sebe.

Václav Černý

7. Václav Černý

Hodnocení redakce: 2

Při svém debutu se nebál hrát, snažil se vše řešit fotbalově. Vyslal do šance Krmenčíka, několik akcí vymyslel. Vcelku překvapivě byl střídán již po prvním poločase.

Bořek Dočkal

8. Bořek Dočkal

Hodnocení redakce: 3

Objevil se až na hrotu, trefil boční síť. Ve středu pole se nechal obrat o míč a hrozilo nebezpečí. Na začátku druhé půle oslovil Vydru, sám pak vystřelil jen do brankáře.

Antonín Barák

9. Antonín Barák

Hodnocení redakce: 3

Snažil se, byl aktivní, ale příliš často ztrácel míče nepřesným zpracováním. Nadějné reference z italské ligy tak nenaplnil.

Jan Kopic

10. Jan Kopic

Hodnocení redakce: 3

Brzy si prohodil strany s Černým. Dostal se i k zakončení, ale nepřesnému. Vytvořil šanci Dočkalovi. Zkoušel se ze strany probít blíž k brance.

Michael Krmenčík

11. Michael Krmenčík

Hodnocení redakce: 4

První šanci nezakončil, když se ke střele dostal, mířil jen do gólmana. Moc velký průvan v obraně soupeře nezpůsobil, scházela mu však i větší podpora spoluhráčů.

Tomáš Souček

12. Tomáš Souček

Hodnocení redakce: 3

Svou chybou pustil soupeře do šance, pak bez trestu ve vlastním vápně zahrál rukou. Dostal se po standardce k zakončení, hlavičkoval nepřesně. Jednou včas zatáhl za záchrannou brzdu.

Jakub Jankto

13. Jakub Jankto

Hodnocení redakce: 2

Vymodlil si faul ve chvíli, kdy přišel o míč a mohlo být zle. Dostal se i ke střele, ale zakončil nepřesně. Výborným centrem pak připravil gólovou šanci Vydrovi, což byla vlastně nejvydařenější česká akce.

Matěj Vydra

14. Matěj Vydra

Hodnocení redakce: 3

Útok po přestávce oživil, ale jen na chvíli, později už tolik vidět nebyl. Až když mohl dát gól, ale Trapp mu jeho hlavičku lapil. Zkoušel pálit i zdálky, neuspěl.

Sport.cz

Oznámkujte české fotbalisty za výkon v utkání proti Německu (jako ve škole, 1- nejlepší, 5 - nejhorší)

Jiří Pavlenka

1,2

Václav Černý

2,6

Jakub Jankto

2,8

Aleš Matějů

3,1

Matěj Vydra

3,2

Tomáš Souček

3,2

Tomáš Holeš

3,4

Antonín Barák

3,5

Jan Kopic

3,7

Filip Novák

4,0

Bořek Dočkal

4,2

Václav Jemelka

4,2

Jakub Brabec

4,3

Michael Krmenčík

4,5


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.