Jednadvacítka bude ve Walesu napravovat zaváhání s Arménií

10. října 2011 13:54 - WREXHAM

Fotbalová reprezentace do 21 let se v úterním zápase evropské kvalifikace ve Walesu pokusí odčinit minulé zaváhání, domácí remízu s Arménií. Svěřenci kouče Jakuba Dovalila si dobře uvědomují, že případná druhá ztráta v třetím odehraném zápase by jim mohla způsobit v třetí kvalifikační skupině už dost komplikací.

 

Zdeněk Němec, ČTK


Mladí Češi mají na kontě výhru nad Andorrou a nerozhodný výsledek se zatím vedoucí Arménií. Wales ze tří zápasů dvakrát zvítězil; prohrál v Černé Hoře, které však v posledním sobotním duelu doma porážku oplatil. Dovalil tak ví, jak důležitý by pro jeho tým byl úterní tříbodový zisk.

"Bylo by příjemné, kdyby se nám podařilo odvézt si z Walesu plný počet bodů, nicméně nedělám si iluze, že by to mělo být jednoduché utkání. Tím spíš, že domácí dokázali teď v sobotu porazit Černou Horu 1:0 a psychicky jsou nahoře," řekl Dovalil na webových stránkách FAČR, než jeho tým v neděli večer zamířil z Prahy do Walesu.

Česká jednadvacítka v říjnu odehraje právě jen zápas ve Walesu. Sobotního volna využila k sehrání modelového zápasu s prvoligovým Jabloncem, který v utkání hraném na 2x40 minut porazila 2:0 brankami debutanta Ladislava Krejčího a jeho sparťanského spoluhráče Josefa Hušbauera.

Krejčí, vicemistr Evropy do 19 let z letošního roku, si v sobotu odbyl debut v základní sestavě jednadvacítky, stejně jako záložník pražské Dukly Marek Hanousek. Oba Dovalila svými výkony potěšili natolik, že v úterý možná znovu budou v zahajovací jedenáctce. "Ještě máme čas to vše promyslet. Každopádně je to možné. Oba zahráli slušně a přesvědčili mě o správnosti jejich nominace," uvedl Dovalil.

Jisté je, že do Walesu se nepodívá příbramský útočník Tomáš Wágner. Do hry jej nepustí svalové problémy, jeho místo v týmu zaujal Martin Nešpor z Bohemians 1905.

Předpokládaná sestava ČR: Štěch - Nitrianský, Hejda, Čmovš, Lecjaks - Kopic, Mareček, Hanousek, Darida, Krejčí - Kadlec.
ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.