Na pýchu je brzy. Ta může přijít po baráži, chválil kapitán Rosický z tribuny svůj tým

12. října 2011 12:18

Do poslední chvíle věřil, že se v rozhodující kvalifikační partii na trávníku v Litvě objeví, i rozvičení zkoušel, nakonec ale kapitán české reprezentace Tomáš Rosický usoudil, že s bolavými třísly by nebyl nic platný. "Bylo moc dobře, že se vyhrálo i beze mne, je perfektní, že mužstvo nestojí jen na jednom hráči," glosoval výkon českého týmu a hned dodával: "Na pýchu je ale brzy, ta může přijít až po baráži."

 

Petr Horník, Právo

Před zápasem panovalo kolem vašeho startu hodně spekulací. Jaká byla pravděpodobnost, že se na hřišti skutečně objevíte?

Mám problémy s tříslem, ale do poslední chvíle jsme zkoušeli, zda budu moci nastoupit. Ve hře byla i varianta, že půjdu na lavici, a když to bude hořet, nastoupím třeba až ke konci. Nakonec jsme se rozhodli, že se půjdu rozcvičit a uvidí se.

Při rozcvičení jste ovšem zjistil, že si ani mezi náhradníky sednout nemůžete...

Naděje byla, ale během rozcvičky se třísla zatáhla a já poznal, že bych nebyl na hřišti nic platný.

Musel jste na tribunu a rozhodující kvalifikační duel sledoval jako divák. Co jste říkal výkonu mužstva, které se muselo obejít bez kapitána?

Podalo zkušený, kompaktní výkon, takže zápas dopadl, jak se dalo čekat. Naší zaslouženou výhrou.

Uklidňovalo vás vědomí, že přípravný zápas s Ukrajinou dokázalo zvládnout mužstvo bez vás?

Bylo samozřejmě moc dobře, že se vyhrálo i beze mě. Nestojí to na jednom hráči, což je perfektní. Doufám, že budeme úspěšní i v baráži.

Tím narážíte i na absenci Hübschmana a Hubníka, kteří spatřili červenou a do baráže nezasáhnou?

Komplikace nastane, příjemné to není. Je to kaňka na postupu do baráže, bez debat

Podstatné ovšem je, že jste se do baráže dostali. Byl jste v Kaunasu pyšný na svůj tým?

Měl jsem velkou radost, jak kluci zápas zvládli. Na pýchu je brzy. Splnili jsme povinnost, kterou jsme chtěli splnit, což je fajn, když jsme někdy museli pracovat v až v nenávistné atmosféře, která se vytvořila. Pýcha přijde až po baráži.

Petr Čech mluvil ovšem o tom, že závěrečný kvalifikační duel v Litvě byl vlastně prvním dílem barážového trojboje.

Ne, to ještě ne. Šlo o poslední krok do baráže. V ní to bude mnohem těžší.

Připomněl vám zápas v Litvě podobný duel ve Finsku v kvalifikaci o postup na světový šampionát, kdy jste museli také bezpodmínečně vyhrát?

Situace byla podobná. Opět se potvrdilo, že po nějakém neúspěchu dokáže náš tým dobře zareagovat. Stalo se to za poslední dva roky potřetí, což není náhoda. Opět se prostě potvrdilo, že mužstvo drží dobře pospolu.

Takže vlastně potřebujete, aby vám teklo do bot?

Ne, vůbec ne.

Co tedy udělat, abyste hráli pravidelně dobře?

Musí se zohlednit síla mužstva. Náš tým není slabý a ukázal, že o postup může bojovat a i na EURO postoupit. Ale třeba Španělé byli lepší naprosto ve všech směrech, takže ti pro nás představovali moc velký ořech.

Co váš zdravotní stav? O kolik zápasů vás bolavá třísla připraví?

Bývá to otázka pár dní.

zp (Kaunas), Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


ME ve fotbale do 21 let 2021

Mistrostvé Evropy jednadvacítek se bude poprvé v historii hrát ve dvou blocích, účastnit se bude také Česká reprezentace, kterou ve skupině čeká Španělsko, Itálie a Slovinsko. Základní skupiny "malého" EURA v Maďarsku a Slovinsku se odehrají 24. až 31. března, osm nejlepších týmů bude poté o evropský trůn bojovat 31. května až 6. června.