Bývalý reprezentant Karpin je novým trenérem ruských fotbalistů

23. července 2021 19:54 - Moskva

Bývalý reprezentační záložník Valerij Karpin je novým trenérem ruské fotbalové reprezentace. Současný kouč Rostova se dohodl s národním svazem na smlouvě do konce tohoto roku s možností prodloužení. Do té doby bude kombinovat novou funkci s prací v klubu.

 

Profimedia.cz

Dvaapadesátiletý Karpin nahradil na lavičce národního mužstva Stanislava Čerčesova, jenž byl odvolán po nepovedeném vystoupení na mistrovství Evropy, kde Rusko obsadilo poslední místo v základní skupině.

Estonský rodák Karpin si udělal v Rusku jméno jako hráč Spartaku Moskva. V roce 1994 odešel do Španělska, kde strávil zbylých jedenáct let kariéry v San Sebastianu, Valencii a Celtě Vigo. Za ruskou reprezentaci odehrál 72 zápasů a vstřelil 17 gólů.

Trenérskou kariéru začal Karpin opět ve Spartaku, působil i na Mallorce a od roku 2017 je koučem Rostova.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.