Na zářijové zápasy kvalifikace MS v Evropě nebudou moci hostující fanoušci

12. srpna 2021 12:00 - Curych

Na zářijové zápasy evropské kvalifikace o postup na fotbalové mistrovství světa nebudou kvůli nárůstu případů koronaviru moci hostující fanoušci. Dnes o tom informovaly FIFA a UEFA s tím, že před říjnovými duely bude omezení znovu přehodnoceno.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Vzhledem k posledním nárůstu covidu-19 v Evropě a kvůli velkému množství zápasů v zářijovém reprezentačním okně jsme se shodli na tom, že i nadále bude platit omezení zavedené v červnu," uvedly FIFA a UEFA ve společném prohlášení.

Českou reprezentaci v září čekají kvalifikační zápasy v Ostravě proti Bělorusku a v Bruselu proti Belgii, která vede tabulku se sedmi body. Výběr trenéra Jaroslav Šilhavého má na druhé příčce čtyři, za Čechy jsou se třemi body Velšané a Bělorusové, kteří ale mají stejně jako poslední Estonsko odehráno o zápas méně.

ČTK

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.