Splněný sen! West Ham je jedním z nejlepších klubů Premier League, září Král

1. září 2021 09:37 - Praha

Splnil si sen. Záložník české fotbalové reprezentace Alex Král je od úterního večera hráčem anglického West Hamu, jeho přestup ze Spartaku Moskva se dotáhl těsně před uzavřením přestupového okna v Anglii. „Je to super, vždycky jsem si chtěl zahrát Premier League," rozplývá se Král v rozhovoru, který poskytl Fotbalové asociaci ČR.

FAČR

Spadlo z vás napětí?

Samozřejmě, mám jen pozitivní pocity. Vždycky jsem si chtěl zahrát anglickou ligu, přestup do West Hamu jsem si moc přál. Klub je momentálně jedním z top v Anglii. Navíc je příjemné, že v něm působí Cuf (obránce Vladimír Coufal) a Suk (záložník Tomáš Souček). Znám se s nimi dlouho, pomůžou mi s adaptací.

Vyzvídal jste od nich informace o klubu?

Pochopitelně, zajímalo mě, jak to West Hamu funguje. Dostalo se mi jen pozitivních odpovědí.

Třiadvacetiletý fotbalový záložník Alex Král odešel ze Spartaku Moskva do West Hamu na roční hostování s povinnou opcí.

Michal Kamaryt, ČTK

Kolik času jste poslední dny trávil na telefonu?

Skoro pořád. Do poslední chvíle nebylo jasné, jestli se transfer udělá. O tom, že se jedná, jsem se dozvěděl před pěti dny. Všechno bylo hrozně rychlé. Ale pro mě nic nového, v podobném stylu se děly všechny moje předchozí přestupy.(směje se)

Mluvil jste s koučem Moyesem o vaší roli v mužstvu?

Přímo v kontaktu jsem s ním zatím nebyl. Všechno řešil můj agent Karol Kisel, se kterým  máme stejnou vizi, stejný pohled na fotbal. Takže svoji roli v novém týmu znám. S trenérem Moyesem budu komunikovat v nadcházejících dnech.

Jak budete vzpomínat na Spartak Moskva?

Zažil jsem ve Spartaku jeden z nejlepších kolektivů, všechno fungovalo skvěle. Povedly se nám krásné zápasy, emoce od fanoušků byly perfektní. Na město i na klub budu vzpomínat jen v dobrém.

Příchod Krále? Sportovní agent Souček zase úřadoval, smějí se fanoušci

Národní mužstvo nyní čekají dva kvalifikační duely. S Běloruskem a v Belgii. Budete mít vzhledem k přestupu větší motivaci ukázat se fanouškům West Hamu?

Ano, budou pro mě velkou motivací. Bude to zároveň i zavazující, spousta lidí ode mě bude očekávat prvotřídní výkony. Je ale třeba soustředit se na práci na hřišti. Důležité zápasy potřebujeme zvládnout.

neu, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fotbal na Sport.cz

Na Sport.cz najdete pravidelné novinky a názory expertů ze světa fotbalu. Od domácí Fortuna ligy přes evropské poháry a zahraniční soutěže, jako je Premier League, La Liga, Serie A nebo Bundesliga, až po zápasy české fotbalové reprezentace, která momentálně bojuje v kvalifikaci na MS 2022 v Kataru.