Česko - Kypr 4:1Devatenáctka na úvod kvalifikace ME porazila Kypr

Fotbaloví reprezentanti do devatenácti let porazili Kypr vysoko 4:1, úspěšně tak zahájili první část kvalifikace o postup na mistrovství Evropy. Český tým kopal v Opavě hned tři penalty, první dvě proměnil v úvodní desetiminutovce Mašek, třetí pak v nastaveném čase Buchvaldek. Jedinou branku domácích ze hry dal v prvním poločase Matoušek.

Trenér fotbalistů do 19 let Miroslav Koubek

Svěřencům trenéra Miroslava Koubka výborně vyšel úvod utkání. V sedmé minutě Maška fauloval kyperský brankář Georgiu a sám záložník Hamburku z pokutového kopu otevřel skóre. Už za dvě minuty se situace opakovala a Mašek z penalty zvýšil.

Naději dal hostům deset minut před pauzou snížením Makris, ale Matoušek chvíli po něm přidal třetí gól. Ve čtvrté minutě nastavení pak ze třetí penalty zápasu uzavřel výsledek střídající Buchvaldek. Červenou kartu dostal Kypřan Djamas, po druhém napomenutí nedohrál ani gólman Georgiu.

Reprezentační devatenáctka se ještě ve skupině utká v sobotu v Ostravě - Vítkovicích s Gibraltarem a na závěr přivítá v úterý v Opavě Chorvatsko. Do jarní elitní fáze kvalifikace postoupí dva nejlepší celky ze skupiny.

První fáze kvalifikace ME fotbalistů do 19 let:
Opava: ČR "19" - Kypr "19" 4:1 (3:1)
Branky: 7. a 9. obě z pen. Mašek, 39. Matoušek, 90.+4 Buchvaldek z pen. - 35. Makris. Rozhodčí: Bognar (Maď). ČK: 90.+3 Djamas, 90.+5 Georgiu (oba Kypr).
Sestava ČR: Staněk - Simič, Souček, Bederka, Matějů - Prosek, Čavoš (87. Kalvach) - Holzer, Mašek (77. Buchvaldek), Matoušek - Sodoma (64. Schick). Trenér: Koubek.
Ostrava: Chorvatsko "19" - Gibraltar "19" 7:0 (2:0).