Rubriky:

Reprezentace

Brückner: Hráli baroko a jako Šípkové Růženky

7. září 2005 20:34

Nevídanou bouřku spustil o přestávce kvalifikačního utkání českých fotbalistů s Arménií kouč národního týmu Karel Brückner. Jeho svěřenci se v úvodu důležitého zápasu hledali, nebyli schopní proniknout obranou outsidera. "Tož jsem je musel probudit v poločase," uvedl Brückner po utkání v Olomouci.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Podle hráčů jste o poločase v kabině spustil bouři, jakou nepamatují. Co jste jim říkal?
Emoce k fotbalu patří. Hráli baroko, jako Šípkové Růženky, tak jsem je probudil.

Jak jste to dokázal?
No... To zůstane v kabině. Nikde na videu to není. Už jsem řekl, že emoce k fotbalu patří.

Co si lze představit pod pojmem baroko?
Hru bez iniciativy, nápadu, důrazu... Prostě bezúčelnou. Konkrétně v první půli si tím hrozně zkomplikovali situaci, sami se vyvedli z rytmu a znervózněli. Hráli špatně a netakticky. K tomu spousta ztracených míčů, přetažené centry... Nabídli jsme možností soupeři až moc. Tož jsem je musel probudit v poločase.

:. ANKETA
Jak byste oznámkovali výkon českých fotbalistů v duelu s Arménií? Hlasujte v anketě na konci článku.

Po změně stran jste byl s hrou spokojený?
Byla už jiná. My jsme hráli jen po přestávce. Dali jsme čtyři góly. A ti hráči, kteří byli po Rumunsku nejvíc kritizovaní, byli nejlepší. V té druhé půli...

Jak jste byl spokojený s výkonem obrany?
Víme o tom, že v ní máme problémy. Zraněný je Jiránek, Bolf, znovu Jankulovski. Musíme řešit stopery. Rozehnal hrál baroko. To nejde. My potřebujeme opravdového stopera, jako je Řepka, ale s ním to je uzavřená záležitost. Variantou může být i Kováč nebo Sivok, v určitých situacích třeba i Galásek.

Co vám tohle utkání řeklo vzhledem ke zbývajícím dvěma ve skupině?
Že potřebujeme, aby se uzdravil Rosický. Bez něj to nejde. Doufám, že bude k dispozici i Jankulovski, potřeboval bych také Plašila.

Jste ale rád, že jsme zase druzí...
Já nehodnotím, jestli jsme ve skupině třetí a večer druzí nebo naopak. Naším cílem je postup. Je jedno, zda z prvního místa, druhého nebo baráže. Hlavně, abychom se na šampionát dostali, a to máme ve svých rukách.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit