Rubriky:

Reprezentace

Teď se ukáže, jak na tom doopravdy jsme, vítá Dovalil prověrky s Angličany a Portugalci

16. března 2015 13:51 - Praha

Neskutečné, jak rychle se blíží evropský šampionát jedenadvacítek, který budou hostit česká a moravská města Praha, Olomouc a Uherské Hradiště. Pro trenéra mladé české reprezentace Jakuba Dovalila tudíž budou přípravné duely s Anglií a Portugalskem na konci března důležitým testem. „Tři měsíce před šampionátem si ověříme, jak na tom skutečně jsme,“ přitakává kouč, od něhož se očekává, že bude se svým mladým výběrem usilovat o medaile.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Konečně se zdá, že přichází čas očekávané preference a váš tým nabírá na síle. Vždyť na přípravu s mladými Angličany a Portugalci budete mít k dispozici Vydru a Václava Kadlece, kteří by za normálních okolností zřejmě figurovali v kádru áčka...

Domluvili jsme se s trenérem první garnitury Pavlem Vrbou, že Vydra s Kadlecem by neměli v áčku takové vytížení, jako v jedenadvacítce, takže na nadcházející přípravu je budeme mít k dispozici. Tím ale není řečeno, že se situace nemůže v dalších týdnech změnit. Pokud by forma Vydry gradovala a on nastřílel v Anglii v dalších utkáních deset gólů, klidně se může v nominaci áčka na další kvalifikační duel na Islandu objevit. A o Kadlecovi platí totéž.

Teď je ovšem máte vy a musíte vyřešit dilema, jak je do sestavy začlenit...

Oba dva jsou adaptabilní, takže v tom problém nevidím. Mohou hrát na hrotu útoku, jsou schopni operovat na straně útoku i zastávat roli podhrotového útočníka. Záleží na nás, abychom jim vybrali v sestavě nejlepší místo.

Neuvažoval jste, že byste povolal i některého dalšího hráče přicházejícího pro jedenadvacítku v potaz, jenž momentálně figuruje v áčku?

Předběžně jsme se dohodli, že bychom ve druhém přípravném střetnutí proti Portugalcům využili služeb Krejčího. Ten se sice bude nejprve s áčkem koncentrovat na kvalifikaci s Lotyšskem, ale na Slovensko s áčkem nepojede a posílí nás.

Podobná varianta by se zřejmě nabízela s Kadeřábkem, kdyby nebyl momentálně zraněný. Mimochodem - jak daleko jste pokročili s domluvou, že by byli k dispozici pro červnový evropský šampionát jedenadvacítek, který se koná v tuzemsku?

Šampionát začne za 93 dnů a snahou všech samozřejmě je, aby ho naše jedenadvacítka absolvovala v co nejsilnějším složení. Domluvy k tomu pochopitelně směřují, a pokud budou hráči zdraví, jejich služeb chceme využít. Podstatné je, že kvalifikační duly áčka o EURO a mistrovství Evropy jedenadvacítek spolu nekoliduje. Do šampionátu ale pořád ještě zbývají dva tři měsíce.

Teď ovšem přichází čas prubířské zkoušky, neboť 27. března hrajete v Praze přípravu s Angličany a čtyři dny poté s Portugalci.

Jsme rádi, že se utká právě s účastníky mistrovství Evropy. Silní soupeři prověří, jak na tom tři měsíce před šampionátem doopravdy jsme.

Tomu ostatně odpovídá i nominace, do níž jste vybral nejlepší hráče přicházející v úvahu...

Jen lituji, že Baranek v Plzni a Masopust v Jablonci zatím nedostávají tolik prostoru a možností, kolik bychom si přáli. Ale na druhé stranu kvituji, že všichni tři nominovaní gólmani pravidelně nastupují a chytají, což v minulosti nebývalo, že pravidelně hrají Kalas, Kadlec a teď i Vydra, potěšitelné je, že mladoboleslavský Skalák a slávistický Zmrhal mají velmi dobrou formu.

Jediným nováčkem  ve vašem výběru je mladý legionář z Austrie Vídeň Patrizio Stronati.  Proč jste se rozhodl právě pro něho?

Na Bazalech začal hrát už pod trenérem Puplpitem, před odchodem do Rakouska měl co se statistik týče jedno z nejlepších defenzivních hodnocení. A protože nám vznikl s tím, že  Baránek v Plzni příliš nehraje,  rozhodl  jsem se Stronatiho vyzkoušet. Má předpoklady, aby uspěl, navíc je z působení v Baníku sehraný s Baránkem, což hrálo v rozhodování a jeho nominaci rovněž roli.

Kádr jednadvacítky na přípravu s Anglií a Portugalskem:    
Post Jméno a příjmení Klub Startů Branky
Brankáři    
  Tomáš Koubek Hradec Králové 12 0
  Jiří Pavlenka Ostrava 4 0
  Michal Reichl Olomouc 1 0
Obránci    
  Jan Baránek Plzeň 5 0
  Jakub Brabec Sparta Praha 9 0
  Tomáš Holeš Hradec Králové 8 0
  Jakub Jugas Brno 7 0
  Patrizio Stronati Austria Vídeň 0 0
  Matěj Hanousek Dukla Praha 10 1
  Matěj Hybš Jihlava 7 0
  Tomáš Kalas Middlesbrough 17 0
Záložníci    
  Martin Frýdek Liberec 5 0
  David Houska Olomouc 10 0
  Ladislav Takács Teplice 2 1
  Lukáš Masopust Jablonec 5 0
  Robert Hrubý Slavia 1 0
  Ondřej Petrák Norimberk 7 1
  Tomáš Přikryl Dukla 7 1
  Michal Trávník Slovácko 4 1
  Jaromír Zmrhal Slavia Praha 13 1
Útočníci    
  Václav Kadlec Sparta 13 7
  Jiří Skalák Mladá Boleslav 12 0
  Matěj Vydra Watford 2 0
zp, Sport.cz

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Australian Open 2020

108. ročník grandslamového turnaje Australian Open se odehraje od 20. ledna do 2. února tradičně na dvorcích Melbourne Parku. Z loňského roku tituly obhajují Srb Novak Djokovič a Japonka Naomi Ósakaová, která ve finále porazila Petru Kvitovou.