Grygera: Nechci pouze vysedávat na lavičce náhradníků

18. srpna 2006 08:58

Obránce české reprezentace Zdeněk Grygera je po příchodu obránce Jaapa Stama a nového kouče až druhou volbou v Ajaxu Amsterodam a i proto v rozhovoru pro deník Právo připouští, že ještě v létě nizozemský velkoklub opustí.

 

SPORT.CZ/Tomáš Fliegl

Stále hlasitěji se hovoří o vašem odchodu z Ajaxu Amsterdam. Už máte jasno, kam zamíříte?

Zatím k tomu nemohu říct nic bližšího. Nějaký zájem o mé služby registruji, ale k žádným konkrétním jednáním nedošlo.

Mluví se také o Juventusu Turín...

Opravdu nemohu být konkrétní. O zájmu Juventusu jsem také četl, ale skutečně nic konkrétního na stole neleží.

Tottenham Hotspur však podle anglického tisku projevil velmi vážný zájem.

Tak to teď slyším od vás. Nic konkrétního nevím. Tottenham je kvalitní klub, ale Anglie není přímo tím směrem, kterým bych chtěl jít. Neříkám však ani ne. Když si vybíráte klub, zvažujete i to, jestli tam někoho znáte. V Tottenhamu je holandský trenér a také Davids, s nímž bych se domluvil. Z vlastní zkušenosti vím, jak pro mě bylo cenné, že v Ajaxu byl Tomáš Galásek. Spoustu věcí mi to usnadnilo.

Máte vůbec zájem z Ajaxu odejít?

Pokud přijde zajímavá a konkrétní nabídka z klubu se zvučným jménem, pak bych se odchodu rozhodně nebránil. Smlouvu mám ještě na tuto sezónu a nehodlám ji prodloužit, takže přestup bych stejně řešil nejpozději po skončení sezóny.

Vždyť ještě v minulé sezóně jste při zranění Tomáše Galáska vedl Ajax s kapitánskou páskou...

Jenže od té doby se hodně změnilo. Tehdy jsem hrál pravidelně, teď vysedávám na lavičce. Odehrál jsem pár přípravných zápasů, ale například v předkole Ligy mistrů jsem zůstal na lavičce náhradníků. Na té vysedávat nechci.

Znáte důvod?

Do středu obrany přišel zkušený Jaap Stam a dostal i kapitánskou pásku. Na místě pravého obránce hraje nizozemský reprezentant Heitinga a navíc koupili Rumuna Overana ze Steaui Bukurešť.

Vysvětlil vám trenér, co s vámi zamýšlí?

Jen mi řekl, že by byl rád, kdybych zůstal. Na druhou stranu by ale chtěl vědět včas, pokud bych chtěl odejít. Nijak by mi nebránil. Víc mi neřekl.

Jak moc vám chybí Tomáš Galásek?

Hodně a nejen on. Odešlo víc hráčů, s nimiž jsem v Ajaxu ty tři roky hrál. Mužstvo se změnilo.

Na nevyvedený světový šampionát už jste zapomněl, nebo vás vyřazení stále trápí?

Samozřejmě, to zklamání se nedá úplně vymazat, ale začala nová sezóna. Budeme bojovat o postup na mistrovství Evropy.

V cestě vám stojí Němci, Slováci, Walesané, Irové a jazýčkem na vahách mohou být Kypřané nebo San Marino...

Podcenit nesmíme nikoho. Tohle mužstvo je dost silné na to, aby si poradilo se všemi protivníky. Určitě má na postup na šampionát. Když se podíváte zpátky, neměli jsme ani v jedné z posledních kvalifikací vysloveně lehkou skupinu. Kvalita soupeřů nás určitě neděsí, ale spíše motivuje. Věřím, že to budou dva roky krásných kvalifikačních bojů s postupovým koncem.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.

Patička stránky: