Rubriky:

Reprezentace

Chlapci, ukažte se. Reprezentaci koncem roku prověří Lewandowski a spol.

5. února 2018 16:06 - Praha
(Aktualizováno: 5. února 2018 16:23)

Kanonýr Lewandowski a spol. náležitě prověří národní tým. Fotbalová reprezentace sehraje 15. listopadu přípravný zápas v Polsku. Dnes se na tom dohodly obě asociace. O místě konání utkání se zatím jedná. Týmu kouče Jarolíma se tak už téměř zaplnil termínový kalendář pro podzim letošního roku.

 

Jan Handrejch, Právo

Termíny se plní. Po nedávném losu Ligy národů, v níž se Češi poměří se Slovenskem a Ukrajinou, je jasno už také o vyplnění listopadového termínu pro přípravný zápas. Ten obstará 15. listopadu duel na hřišti Polska.

Pro českou reprezentaci je duel s účastníkem letošního MS v Rusku, jehož ústřední postavou je kanonýr Bayernu Mnichov Robert Lewandowski, velkou výzvou.

Program zápasů reprezentace na podzim 2018:
6.9. 20:45: ČR - Ukrajina (Liga národů)
9.–11.9: termín pro přípravný zápas - v jednání
13.10. 15:00: Slovensko - ČR (Liga národů)
16.10. 20:45: Ukrajina - ČR (Liga národů)
15.11. 20:45: Polsko - ČR (přípravný zápas)
19.11. 20:45: ČR - Slovensko (Liga národů)

„Jsem spokojený. Jednak z rychlosti jednání obou stran, která nám s předstihem vyřešila jeden z podzimních otazníků, především však kvůli samotnému soupeři. Polsko si užívá výjimečnou fotbalovou generaci, která zdaleka není jen o Robertu Lewandovském," poukazuje trenér Karel Jarolím.

Prioritou bude Liga národů

"Polsko je velmi silný tým, o čemž svědčí výkony na ME ve Francii, postup na šampionát do Ruska i příslušnost do prvního koše v Lize národů. Těším se na kvalitní konfrontaci, na své si určitě přijdou také fanoušci. Přestože prioritou pro nás na podzim budou souboje v Lize národů, utkání s Polskem budeme chtít výkonnostně i výsledkově zvládnout," dodává kouč.

„Dvojzápas s Polskem a Slovenskem nabídne nejen fotbalové duely s puncem vysoké kvality, ale také zajímavé marketingové i společenské příležitosti. Jsme v úzkém kontaktu s představiteli obou asociací a společně budeme chtít pro fanoušky připravit výjimečné sportovní zážitky," ujišťuje Martin Malík, předseda FAČR.

Česká reprezentace se s Polskem v samostatné éře zatím utkala sedmkrát s bilancí tří výher a čtyř porážek. Poslední vzájemný zápas se datuje k listopadu 2015, kdy Češi v přípravě na ME prohráli ve Vratislavi 1:3.

dos, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace