Rubriky:

Reprezentace

Obránce nejlepším letošním střelcem reprezentace! Nečistá rána a Kalas vyšperkoval jaro

6. června 2018 20:31 - Schwechat

Obránce je nejlepším střelcem české fotbalové reprezentace v jarní části sezóny. Během čtyř zápasů národního týmu na soustředěních v Číně a v Rakousku si Tomáš Kalas připsal dvě trefy. Zatímco v březnu zavelel při souboji s Čínou vyrovnávacím gólem k obratu, ve středu ve Schwechatu zařídil jedinou brankou zápasu vítězství nad Nigérií.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Většinou se ke mně míč hezky odrazí," smál se pětadvacetiletý zadák, než vyrazil na dovolenou. Když si připsal premiérový gól v národním dresu v Číně, nijak netajil, že šlo o náhodu. A proti Nigérii? „Byl jsem na místě, kde jsem měl být. Ale upřímně, já míč netrefil dobře. Soustředil jsem se, abych balón napálil čistě, ale koncentrace byla přehnaná a nepovedlo se. A to bylo štěstí, jinak jsem asi gól nedal," vypravoval Kalas.

V měsících od premiérové reprezentační trefy ve Fulhamu v druhé nejvyšší anglické soutěži jen paběrkoval. Nakonec s týmem slavil postup z baráže do Premier League. A byl rád, že může sezónu uzavřít starty v základní sestavě reprezentace. „Nároďák je největší vyznamenání. Ani na chvíli jsem nelitoval březnové cesty do Číny, byť jsem pak přišel o místo v klubu," ujišťoval Kalas. Jenže proti Austrálii se v pátek podepsal pod historický debakl (0:4). „Proti Nigérii jsme byli pod velkým tlakem. Já očekával, že když jde do tuhého, každý bude bojovat ještě víc," připustil Kalas, že nasazení a vůle porazit Klokany v prvním duelu rakouského soustředění nebyla stoprocentní. „Musíme se naučit bojovat stejně v jakémkoli zápase, ne jenom když nám teče do bot," nabádal Kalas.

Během prvního poločasu se nevyvaroval jedné chyby v rozehrávce. V dalším průběhu už pracovala česká defenziva spolehlivě. „Nula na kontě je povzbuzením. Zejména výkon do půlky je pozitivní. Druhý poločas neměl s fotbalem nic společného. Vždyť jsme dvacet minut ani neviděli na balón, jak nám déšť práskal do očí," připomínal Kalas děsný liják.

I díky zjednodušené hře český tým s olomouckým rodákem uhájil čisté konto. A Kalas se tak mohl zaradovat nad prvním vítězným gólem v národním dresu. „Ta trefa je důležitá hlavně z hlediska týmového. Vítězství proti účastníkovi mistrovství světa je velice cenné. Můžeme jet na dovolenou a nemáme v hlavách, že jsme dvakrát prohráli. To bychom měli jinačí náladu. Výkon ze zápasu proti Austrálii jsme napravili."

ram, Schwechat, Sport.cz, Právo

Časová osa: Reprezentace

Filtr článků - Reprezentace


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.