Živě

Ronaldo a Juventus? Mohl jít k nám, ale hrozil by bankrot, říká konkurent

16. července 2018 10:32 - Itálie/Praha

Kdepak Juventus! Portugalský fotbalista Cristiano Ronaldo mohl být dnes představen jako posila Neapole a nikoli Staré dámy z Turína. Tvrdí to alespoň prezident Neapole Aurelio De Laurentiis, jemuž prý telefonoval Ronaldův agent Jorge Mendes a nabízel mu možný přestup hvězdného útočníka. Šéf druhého celku italské ligy ale z finančních důvodů odmítl.

 

Paul White, ČTK/AP

"Ronalda nabízeli Neapoli. Mendes, jeho agent, mi telefonoval," citoval De Laurentiise deník La Repubblica.

"Plánovali jsme udělat nabídku a platili bychom ho procenty z výnosů garantovanými jeho příchodem. Ale nakonec jsme si nemohli dovolit do toho investovat 350 miliónů eur jako Juventus. To je mimo naše možnosti. Riskovali bychom tím, že by se klub dostal do bankrotu," dodal funkcionář a filmový producent, známý svou rivalitou k Juventusu.

Třiatřicetiletý Ronaldo, který by se v Neapoli sešel s bývalým koučem Realu Madrid Carlem Ancelottim, přestoupil z Realu do Juventusu za 100 miliónů eur. Podepsal čtyřletou smlouvu, která mu má zaručovat plat ve výši 500 tisíc eur (asi 13 miliónů korun) týdně.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Itálie

Filtr článků - Itálie


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..